Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 29 lutego 2016 r., sygn. I SA/Wr 1713/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA Henryka Łysikowska (sprawozdawca) Sędziowie: Sędzia WSA Anetta Chołuj Sędzia WSA Maria Tkacz - Rutkowska Protokolant: starszy asystent sędziego Dagmara Stankiewicz - Rajchman po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 29 lutego 2016 r. sprawy ze skargi A spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą we W. na interpretację indywidualną Dyrektora Izby Skarbowej w P. działającego w imieniu Ministra Finansów z dnia [...] maja 2015 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług 1. uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną w całości. 2. zasądza na rzecz strony skarżącej od Dyrektora Izby Skarbowej w P. działającego w imieniu Ministra Finansów kwotę 217,00 (słownie: dwieście siedemnaście) zł tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi A Sp. z o.o. (dalej: skarżąca spółka) jest wskazana w sentencji interpretacja indywidualna, dotycząca zakresu i sposobu zastosowania przepisów prawa podatkowego, regulujących podatek od towarów i usług, w indywidualnej sprawie.

Zaskarżone rozstrzygnięcie wydane zostało w oparciu o następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe oraz stan prawny sprawy.

Skarżąca spółka prowadzi w Polsce działalność obejmującą przede wszystkim produkcję autobusów, produkcję maszyn budowlanych, dystrybucję i serwis samochodów ciężarowych oraz części zamiennych. Dystrybucja samochodów ciężarowych realizowana jest m.in. w drodze sprzedaży pojazdów nowych. Umowy dotyczące tego rodzaju sprzedaży zawierają klauzulę, zgodnie z którą skarżąca spółka stawia pojazdy do miejsca odbioru w wyznaczonym, należącym do niej magazynie lub ewentualnie w magazynie firmy zabudowującej naczepę (jeżeli taka zabudowa była przez klienta wymagana). Nabywca pojazdu (dalej: kupujący) jest zobowiązany do odebrania pojazdu z miejsca odbioru w jednym z ww. magazynów. Z chwilą postawienia pojazdu do odbioru umowa zostaje uznana za wykonaną przez skarżącą spółkę. Jednocześnie spółka wystawia fakturę dotyczącą sprzedanego pojazdu wraz z określeniem terminu zapłaty.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00