Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
Indeks tematyczny: wykonanie wyroku KIO
    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 4 lutego 2015 r., sygn. KIO 116/15

      Okoliczności które nie zostały objęte treścią zarzutów sformułowanych w odwołaniu, z mocy przepisu art. 192 ust. 7 ustawy Pzp nie mogą być przedmiotem rozpoznania. Na gruncie ustawy Pzp zarzut rozumiany jest jako substrat okoliczności faktycznych i prawnych, wyartykułowanych w odwołaniu.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 8 kwietnia 2013 r., sygn. KIO 687/13

      Wykonawcy którzy złożyli oferty, mają prawo dochodzić zwrotu wadium od momentu wyboru oferty najkorzystniejszej. Zamawiający bowiem niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej na mocy art. 46 ust. 1 ustawy Pzp ma taki obowiązek.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwolawczej z dnia 23 lutego 2012 r., sygn. KIO/UZP 278/12

      1) Oferta zawierająca w treści błąd oraz poparta niewystarczającymi wyjaśnieniami nie może być wybrana jako najkorzystniejsza. Nie jest to jednak równoznaczne ze stwierdzeniem, że podlega ona odrzuceniu.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwolawczej z dnia 15 lutego 2012 r., sygn. KIO/UZP 257/12

      Obowiązek podania uzasadnienia faktycznego i prawnego dotyczy unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w całości, a nie w zakresie unieważnienia poszczególnych czynności.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 2 listopada 2011 r., sygn. KIO/UZP 2269/11

      Stwierdzenie, że członkowie komisji będą indywidualnie przyznawać punkty w kryterium, które jest obliczane według wzoru matematycznego, chociaż jest raczej przyzwyczajeniem wynikającym z wzoru protokołu postępowania niż potrzebą dokonywania jakiejkolwiek indywidualnej oceny, skutkuje co najwyżej

    • gavel
      Orzeczenie

      Postanowienie Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 18 października 2011 r., sygn. KIO/UZP 2156/11

      Przedmiotem rozpoznania przez Izbę może być wyłącznie ocena zgodności działań lub zaniechań zamawiającego z ustawą a nie z wyrokiem, wydanym przez Izbę, co wynika z treści art. 180 ust. 1 ustawy pzp.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 19 października 2011 r., sygn. KIO/UZP 2153/11

      Jak wynika z treści art. 179 ust. 1 oraz art. 180 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, dla uznania odwołania za słuszne Izba musi stwierdzić przede wszystkim naruszenie przez Zamawiającego przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych. 

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 28 kwietnia 2011 r., sygn. KIO/UZP 780/11

      1) Nie można przypisać wyrokowi Izby mocy nadrzędnej wobec przepisów powszechnie obowiązujących. Skoro ustawodawca zdecydował o możliwości skorzystania ze zwolnienia podatkowego w szerszym zakresie z mocą wsteczną, to tym samym zamawiający nie może wyciągać negatywnych skutków wobec oferty wybranej w postaci jej odrzucenia, gdyż takie działanie naruszałoby zasadę legalizmu.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 28 marca 2011 r., sygn. KIO/UZP 572/11

      1) Art. 93 ust. 1 ustawy Pzp zawiera katalog podstaw unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. Tak więc w razie zaistnienia jednej z przesłanek określonych w tym artykule istnieje obowiązek unieważnienia postępowania.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 9 lutego 2010 r., sygn. KIO/UZP 54/10

       1) Przepis art. 144 ust. 1 Pzp dopuszcza zmianę umowy w sprawie zamówienia publicznego jedynie w sytuacji, w której przyszłe zmiany jej postanowień zostały przewidziane uprzednio w treści ogłoszenia lub w postanowieniach SIWZ.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 30 marca 2010 r., sygn. KIO/UZP 262/10

      1) Obowiązek przedłożenia dowodu na potwierdzenie spełniania wymaganych warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego spoczywa na wykonawcy, który złożył ofertę.  2) W świetle art.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 6 lipca 2010 r., sygn. KIO/UZP 1230/10

      1) Obowiązkiem Zamawiającego wynikającym z art. 25 ust. 1 pkt 1 a także z art. 36 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp jest określenie w ogłoszeniu o zamówieniu oraz w specyfikacji istotnych warunków zamówienia wykazu dokumentów, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu.

    • gavel
      Orzeczenie

      Postanowienie Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 6 lipca 2010 r., sygn. KIO/UZP 1364/10

      Jeżeli wykonawca w rozumieniu art. 181 ust. 3 ustawy, nie wniesie odwołania, w którym zakwestionowałby prawidłowość rozstrzygnięcia protestu przez zamawiającego, to tym samym pozbawi Izbę możliwości rozważenia zasadności jego argumentów podniesionych w uzasadnieniu przystąpienia do protestu, a także możliwości weryfikacji czynności dokonanych przez zamawiającego.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 25 maja 2010 r., sygn. KIO/UZP 850/10

      Celem dla którego wykonawca wzywany jest do złożenia wyjaśnień na podstawie art. 90 ust. 1 ustawy jest umożliwienie zamawiającemu zweryfikowanie wysokości ceny w stosunku do przedmiotu zamówienia. Powinny one zatem osadzać się na konkretnych uwarunkowaniach, jakie towarzyszyć będą realizacji danego zamówienia i pozwalać na ocenę skali w jakiej wpływają one na ustalenie poziomu kosztów.

    • gavel
      Orzeczenie

      Postanowienie Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 6 lipca 2010 r., sygn. KIO/UZP 1283/10

      Od rozstrzygnięcia protestu zgodnie z art. 184 ust. 1 ustawy przysługuje wyłącznie odwołanie. Natomiast protest może przysługiwać od czynności lub zaniechania będących konsekwencją rozstrzygnięcia protestu. Protest jednakże nie przysługuje od zamiaru dokonania przez zamawiającego czynności.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 23 lutego 2010 r., sygn. KIO/UZP 127/10

      1) Protest jest rodzajem sprzeciwu o funkcjach sygnalizacyjno-reklamacyjnych i prowadzić ma na bieżąco do korygowania ewentualnych uchybień popełnionych w toku postępowania przez Zamawiającego. Wykonawca ma bowiem ponadto obowiązek działania z należytą starannością jako podmiot ubiegający się

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 24 września 2009 r., sygn. KIO/UZP 1254/09, KIO/UZP 1369/08

      1) Jedyną czynnością, której nie może dokonać zamawiający do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia protestu jest zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego (art. 182 ust. 3 Pzp). Zamawiający jest uprawniony, po ocenieniu ryzyka związanego, w razie wniesienia odwołania, z uznaniem dokonanej czynności za niezgodną z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych, do kontynuowania procedury udzielania zamówienia.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 2 września 2009 r., sygn. KIO/UZP 1075/09

      Korzystanie z przysługującego wykonawcom prawa do zadawania pytań w trybie art. 38 ust. 1 ustawy Pzp nie może prowadzić do przywracania terminu zawitego na skorzystanie ze środka ochrony prawnej jakim jest protest.

    close POTRZEBUJESZ POMOCY?
    Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00