Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 12 czerwca 2008 r., sygn. III SA/Wa 157/08

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Lidia Ciechomska-Florek (sprawozdawca), Sędziowie Sędzia WSA Bożena Dziełak, Asesor WSA Maciej Kurasz, Protokolant Anna Kurdej, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 12 czerwca 2008 r. sprawy ze skargi F. sp. z o.o. z siedzibą w W. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w W. z dnia [...] listopada 2007 r. nr [...] w przedmiocie udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego oddala skargę

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] listopada 2007 r. Dyrektor Izby Skarbowej w W. odmówił zmiany postanowienia Naczelnika [...] Urzędy Skarbowego w W. z dnia [...] sierpnia 2007 r. wydanego w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów prawa podatkowego dotyczących podatku dochodowego od osób prawnych, w indywidualnej sprawie podatnika F. sp. z o.o. z/s w W.

Wnioskiem z dnia 18 czerwca 2007 r. skarżąca Spółka zwróciła się o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego wskazując, że w 2006 r. organizowała imprezy sportowo-rekreacyjne: BIKE Maraton, Surf Spot oraz Snowmania dla pracowników Spółki, klientów, partnerów handlowych i wszystkich innych osób, które wyraziły chęć uczestnictwa w imprezie, poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego. Wskazała również, że tego rodzaju imprezy otwarte mogą być połączone ze spotkaniami integracyjnymi dla pracowników Spółki oraz osób z nią współpracujących. W ich trakcie, istnieje możliwość prowadzenia akcji promocyjnych, umieszczania banerów, flag i innych materiałów reklamowych. W związku z ich organizacją, Spółka ponosi wydatki m.in. na sfinansowanie noclegów pracowników oraz kontrahentów Spółki a także koszty posiłków. Skarżąca wyjaśniła również, że celem organizowanych spotkań jest lepsze poznanie się pracowników Spółki oraz osób z nią na stałe współpracujących, w założeniu mające procentować lepszą i wydajniejszą pracą w przyszłości, a także wymiana doświadczeń pomiędzy tymi osobami. Ponieważ organizacja wyżej opisanych imprez przynosi efekty w postaci wzrostu sprzedaży, Spółka zamierza je organizować zarówno w bieżącym roku jak i w przyszłości. W ocenie Spółki, wydatki na spotkania integracyjne pracowników oraz osób współpracujących ze Spółką podczas otwartych imprez sportowo-rekreacyjnych mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, ponieważ biorą w nich udział osoby, których praca ma bezpośredni wpływ na wysokość osiąganych przychodów. W ocenie Skarżącej, organizowane spotkania zwiększają otwartość i zaufanie w zespole, motywację do pracy, lojalność i zaangażowanie, a także sprzyjają przełamywaniu bariery w komunikacji i doskonaleniu współpracy między pracownikami i kontrahentami.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00