Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
Indeks tematyczny: uzupełnianie oświadczeń, dokumentów, pełnomocnictw
    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 20 marca 2009 r., sygn. KIO/UZP 278/09

      Art. 24 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp nakazuje wykluczyć z postępowania wykonawcę, który złożył nieprawdziwe informacje mające wpływ na wynik postępowania. W ocenie składu orzekającego Izby informacje nieprawdziwe w rozumieniu powołanego przepisu są to informacje przedstawiające odmienny stan rzeczy od stanu prawdziwego, które są złożone ze świadomością ich nieprawdziwości.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 27 lutego 2009 r., sygn. KIO/UZP 228/09

      1) Sankcja z art. 46 ust. 4a ustawy PZP dotyczy jedynie przypadków nieuzupełnienia dokumentów lub przypadków złożenia takich dokumentów, które w ogóle nie zmierzają do potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu lub wymagań zamawiającego.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 26 marca 2009 r., sygn. KIO/UZP 304/09, KIO/UZP 310/09

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 6 maja 2009 r., sygn. KIO/UZP 524/09

      Wykonawca, w sytuacji gdy oferuje urządzenia równoważne opisywanym w Specyfikacji, zobligowany jest dopełnić obowiązku wynikającego z treści Specyfikacji i załączyć stosowne dokumenty.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 26 maja 2009 r., sygn. KIO/UZP 615/09

      Zamawiający ma obowiązek przeanalizować każdy z dokumentów załączonych do oferty wskazujących na spełnienie warunków postawionych w specyfikacji. W przypadku, gdy zamawiający stwierdzi braki w dokumentach załączonych do oferty, zamawiający jest obowiązany do zażądania uzupełnienia tych dokumentów, zgodnie z art.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Sądu Okręgowego w Katowicach z dnia 13 czerwca 2007 r., sygn. XIX Ga 245/07

      Tryb art. 26 ust. 3 Pzp ma zastosowanie nie tylko do uzupełnienia brakujących dokumentów (a więc dokumentów nowych), ale także dokumentów błędnych (a więc już istniejących, ale nie spełniających wymogów ustawowych).

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Sądu Okręgowego we Wrocławiu z dnia 24 sierpnia 2007 r., sygn. X Ga 223/07

      Stan złożenia nieodpowiedniego dokumentu oznacza brak właściwego dokumentu, który można podciągnąć albo pod niezłożenie dokumentu (właściwego), albo pod złożenie dokumentu wadliwego. Nie można jednak uważać, że jest to osobna trzecia kategoria nie skutkująca wezwaniem.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 7 maja 2009 r., sygn. KIO/UZP 534/09

      Zamawiający ma obowiązek żądać od wykonawcy uzupełniania dokumentów lub oświadczeń, o których stanowi art. 25 ust. 1 ustawy. Chodzi więc o uzupełnienie dokumentów lub oświadczeń potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz dokumentów lub oświadczeń potwierdzających, że określone dostawy, usługi, czy roboty budowlane spełniają wymagania określone w SIWZ.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 13 maja 2009 r., sygn. KIO/UZP 549/09

      Brak lub wadliwość dokumentu  wymienionego w SIWZ niebędącego istotnym elementem oferty, którego dołączenia do oferty oczekuje Zamawiający może jedynie skutkować wezwaniem przez Zamawiającego do złożenia wyjaśnień dotyczących treści złożonej oferty w trybie art.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 5 czerwca 2009 r., sygn. KIO/UZP 651/09

      Brak wezwania Odwołującego do uzupełnienia dokumentu przez Zamawiającego, nie oznacza, iż przedłożony przez Odwołującego dokument jest prawidłowy. Błędna decyzja Zamawiającego nie może być konwalidowana na skutek zaniechania przez niego wezwania Odwołującego do uzupełnienia dokumentu.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 19 czerwca 2009 r., sygn. KIO/UZP 722/09

      Zamawiający nie ma obowiązku dociekania w jakim znaczeniu odwołujący użył określeń, które są istotne dla oceny spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu, biorąc pod uwagę, że postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego dotyczy podmiotów funkcjonujących w obrocie gospodarczym jako profesjonaliści, a w szczególności, gdy treść złożonego wykazu i referencji jest spójna.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 26 czerwca 2009 r., sygn. KIO/UZP 744/09

      Zamawiający winien badać przesłanki wykluczenia wykonawcy na każdym etapie postępowania, zatem nie ma przeszkód, aby już po otwarciu ofert Zamawiający dokonał czynności wykluczenia wykonawcy. Sytuacja wykonawcy, który nie wykazał spełnienia warunków udziału w postępowaniu na dzień składania

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 19 czerwca 2009 r., sygn. KIO/UZP 720/09

      Art. 26 ust. 3 Pzp de legę lata pozwala wykonawcom ubiegającym się o udzielenie zamówienia publicznego wskazać inną, niż wykazana w dokumentach złożonych wraz z ofertą, osobę, która będzie wykonywać zamówienie, posiadającą kwalifikacje i doświadczenie odpowiadające wymaganiom zamawiającego.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 6 lipca 2009 r., sygn. KIO/UZP 770/09

      Jednym z zasadniczych obowiązków zamawiającego jest zredagowanie specyfikacji istotnych warunków zamówienia w taki sposób, aby nie można było mieć wątpliwości co do wymagań zamawiającego oraz postawionych przed wykonawcami warunków.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 10 lipca 2009 r., sygn. KIO/UZP 801/09

      Jeżeli dokument dotyczący opisu przedmiotu zamówienia i wymogów jakościowych odnoszących się do przedmiotu zamówienia, wprost wskazuje na niezgodność z minimalnymi wymogami SIWZ, Zamawiający nie ma podstaw do żądania uzupełniania w tym zakresie kolejnego dokumentu.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 10 lipca 2009 r., sygn. KIO/UZP 810/09

      Uzupełnione na podstawie art. 26 ust. 3 Pzp oświadczenia mogą być wystawione po upływie terminu składania ofert, ale ich treść powinna potwierdzać spełnianie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 10 lipca 2009 r., sygn. KIO/UZP 813/09

      W zakresie wątpliwości jakie Zamawiający powziął na etapie badania wniosków, Zamawiający winien tak długo prowadzić postępowanie wyjaśniające dotyczące treści złożonych dokumentów bądź też oświadczeń w trybie przepisu art.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 6 maja 2009 r., sygn. KIO/UZP 518/09

      Brak załączenia wymaganego przepisami prawa (rozporządzenie w sprawie dokumentów), jak i postanowieniami SIWZ dokumentu, skutkuje koniecznością wykluczenia Odwołującego z udziału w postępowaniu.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 27 maja 2009 r., sygn. KIO/UZP 633/09

      Zamawiający ma obowiązek w zakresie należytej staranności badać wszystkie elementy oferty pod kątem spełnienia wymogów postawionych w specyfikacji. Wśród tych badanych elementów muszą znaleźć się również np.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 9 czerwca 2009 r., sygn. KIO/UZP 665/09

      Art. 26 ust. 3 i 4 ustawy Pzp, który nakazuje przeprowadzić procedurę uzupełnienia brakujących dokumentów, a także żądania wyjaśnień w sprawie złożonych dokumentów. Skład orzekający nie podziela stanowiska Zamawiającego, że mógł on nie prowadzić wskazanej wyżej procedury w sytuacji, gdy uznał on, że oferta została złożona przez wykonawcę wykluczonego z udziału w postępowaniu.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 14 maja 2009 r., sygn. KIO/UZP 569/09

      Wykonawcy powinni mieć możliwość dokonania oceny i podjęcia decyzji co do udziału w postępowaniu już w jego pierwszej fazie, a zatem przyjęcie jako wiążącej zawężającej treści warunku wynikającej z treści formularza załączonego do siwz stanowiłoby naruszenie przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 20 maja 2009 r., sygn. KIO/UZP 593/09

      Przy ocenie interesu prawnego - ocenianego potencjalnie, tzn. jako możliwość, ewentualność udzielenia zamówienia w przyszłości konkretnemu wykonawcy - drugorzędne znaczenie ma okoliczność, że tylko cena oferty Przystępującego mieści się w kwocie, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 10 lutego 2009 r., sygn. KIO/UZP 122/09

      Zasad prawidłowego określenia warunku udziału w postępowaniu - przede wszystkim powinien on być jak najbardziej jasny: precyzyjny, kompletny i jednoznaczny, co służy zrozumieniu i wypełnieniu przez wykonawców wymogów zamawiającego, a zamawiającemu - ich prostej i rzetelnej ocenie. 

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 22 stycznia 2009 r., sygn. KIO/UZP 35/09

      Zgodnie z tym przepisem zamawiający ma obowiązek żądać od wykonawcy uzupełniania dokumentów lub oświadczeń, o których stanowi art. 25 ust. 1 ustawy. Chodzi więc o uzupełnienie dokumentów lub oświadczeń potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz dokumentów lub oświadczeń potwierdzających, że określone dostawy, usługi, czy roboty budowlane spełniają wymagania określone w SIWZ.

    close POTRZEBUJESZ POMOCY?
    Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00