Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
Kod CPV (45233140-2)
    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 29 grudnia 2009 r., sygn. KIO/UZP 1453/08

      1) Kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia, wynika z planu finansowego jednostki, i stanowi sumę jaka ma być przeznaczona na pokrycie wydatków na dany cel. Nie musi to być jednak kwota tożsama z tą, jaką Zamawiający może przeznaczyć na wykonanie inwestycji.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 27 sierpnia 2009 r., sygn. KIO/UZP 1059/09

      Niezgodność treści oferty z treścią siwz skutkująca odrzuceniem oferty, musi wynikać w sposób jasny z treści tych dokumentów i nie może być domniemywana.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 14 sierpnia 2008 r., sygn. KIO/UZP 794/08

      Ustalenie czy cena jest rażąco niska zależy od okoliczności danej sprawy, a przeprowadzenie dowodu, czy fakt taki miał miejsce spoczywa na stronie, która wywodzi z niego skutki prawne. Wyznacznikiem rażąco niskiej ceny nie może być wyłącznie wartość zamówienia z podatkiem VAT, ale również tym wyznacznikiem powinny być ceny innych złożonych ofert.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 16 kwietnia 2009 r., sygn. KIO/UZP 424/09, KIO/UZP 425/09, KIO/UZP 426/09

      Czynność zatrzymania wadium nie jest czynnością, która wiąże się z czynnościami zamawiającego, podejmowanymi w toku postępowania, zmierzającymi do zawarcia umowy lecz niejako stanowi ich uboczny skutek.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 3 kwietnia 2009 r., sygn. KIO/UZP 376/09

      W referencjach co do zasady nie opisuje się zakresu prac w sposób szczegółowy, wskazując jedynie na ich ogólny zarys. Wykonawca, zwracając się do wystawcy referencji o ich uzyskanie nie może mieć wpływu na ich kształt, a nawet jeżeli w jakimś zakresie jest to możliwe, to ustalenie brzmienia referencji w taki sposób aby odpowiadały one warunkom w różnych postępowaniach nie jest realne.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 6 listopada 2008 r., sygn. KIO/UZP 1140/08

      Interes prawny wnoszącego środek odwoławczy musi doznać uszczerbku w konkretnym postępowaniu, w którym on uczestniczy i polegać na tym, że traci on możliwość uzyskania zamówienia. Prawo modyfikacji SIWZ jest uprawnieniem Zamawiającego, co wynika z treści przepisu art.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 9 kwietnia 2009 r., sygn. KIO/UZP 398/09

      Zamawiający prowadząc postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego musi dołożyć szczególnej staranności w ocenie złożonych ofert. Każda informacja, która wpływa do Zamawiającego, powodująca możliwość dokonania niewłaściwej czy też błędnej oceny ofert winna być przez Zamawiającego dokładnie zbadana.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 20 sierpnia 2009 r., sygn. KIO/UZP 1030/09

      Podstawą konieczności lub jej braku skorzystania z dyspozycji art. 87 ust. 2 ustawy Pzp nie jest ilość omyłek tylko ocena, czy faktycznie są to omyłki o wskazanym charakterze (oczywiste pisarskie, czy rachunkowe oraz polegające na niegodności z SIWZ), a dodatkowo przy ocenie tej ostatniej omyłki (art.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 13 sierpnia 2009 r., sygn. KIO/UZP 1000/09

      Art. 89 ust. 1 pkt 4 Pzp stanowi o rażąco niskiej cenie w stosunku do przedmiotu zamówienia, nie zaś rażąco niskiej cenie pewnej części oferty. Ocena oferty - przedstawienia rażąco niskiej ceny, powinna być odnoszona do całości ceny zaproponowanej przez wykonawcę.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 12 lutego 2009 r., sygn. KIO/UZP 134/09

      Zamawiający o zmianie treści SIWZ, poza umieszczeniem stosownej informacji na swojej stronie internetowej, niezwłocznie informuje jedynie tych wykonawców, którym przekazano SIWZ. Art. 87 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp umożliwia poprawienie w ofercie „innej omyłki" polegającej na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, przy czym tylko taką omyłkę, która nie powoduje istotnych zmian w treści oferty.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 22 maja 2009 r., sygn. KIO/UZP 616/09

      W przypadku, gdy Zamawiający w treści ogłoszenia wyraźnie sprecyzuje, co należy rozumieć przez roboty o zbliżonych charakterze, a warunek ten nie zostanie zakwestionowany przez Wykonawców biorących udział w postępowaniu, Odwołujący zobowiązany jest wykazać zrealizowanie wyspecyfikowanych w ogłoszeniu robót.

    • gavel
      Orzeczenie

      Postanowienie Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 4 czerwca 2009 r., sygn. KIO/UZP 648/09

      Nadanie kopii odwołania jako przesyłki pocztowej w terminie do wniesienia odwołania na adres Zamawiającego nie jest równoznaczne z przekazaniem ( doręczeniem kopii) odwołania zamawiającemu. 

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 29 kwietnia 2009 r., sygn. KIO/UZP 489/09

      Obowiązkiem zamawiającego jest ustalenie takich warunków udziału w postępowaniu, które zapewniają dostęp do ubiegania się o dopuszczenie do składania ofert, wykonawcom zdolnym wykonać dane zamówienie terminowo i w należyty sposób.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 25 września 2008r., sygn. KIO/UZP 971/08

      Zamawiający powinien wezwać wykonawcę Prowod do uzupełnienia dokumentów stosownie do treści art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych. Jeśli ten wykonawca nie wykaże spełniania wymaganego doświadczenia - wtedy nastąpi sytuacja, o której mowa w art.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 14 listopada 2008 r., sygn. KIO/UZP 1208/08

      Zasadnym jest dopuszczenie możliwości uzupełniania dokumentów w trybie art. 26 ust. 3 ustawy Pzp przez przedkładanie dokumentów o innej niż pierwotnie treści. Zamawiający ma obowiązek wezwać Wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli oświadczeń i dokumentów potwierdzających

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 27 października 2008 r., sygn. KIO/UZP 1131/08

      Zgodnie z art. 88 ust. 1 pkt 3 lit. a) Pzp, w przypadku oferty z ceną określoną za cały przedmiot zamówienia albo jego część (cena ryczałtowa) przyjmuje się, że prawidłowo podano cenę ryczałtową bez względu na sposób jej obliczenia.

    • gavel
      Orzeczenie

      Postanowienie Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 27 stycznia 2009 r., sygn. KIO/UZP 61/09

      Rozstrzygnięcie nie każdego protestu, dopuszczalnego na podstawie przepisu art. 180 ust. 1 ustawy Pzp, korzysta z ochrony w tzw. postępowaniach poniżej progów unijnych. Protest można bowiem wnieść, nie biorąc pod uwagę ogłoszenia i SIWZ, na każdą czynność w postępowaniu lub konkursie, jak i na zaniechanie czynności, do której podjęcia Zamawiający był zobowiązany na podstawie przepisów ustawy Pzp.

    close POTRZEBUJESZ POMOCY?
    Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00