Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 31.10.2017, sygn. 0114-KDIP4.4012.563.2017.1.MPE, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4.4012.563.2017.1.MPE

W zakresie opodatkowania czynności odroczenia płatności oraz momentu powstania obowiązku podatkowego.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 12 października 2017 r. (data wpływu 18 października 2017 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności odroczenia płatności oraz momentu powstania obowiązku podatkowego - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 października 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności odroczenia płatności oraz momentu powstania obowiązku podatkowego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka będąca czynnym podatnikiem VAT, jest przedsiębiorcą wyspecjalizowanym w oferowaniu m.in. produktów i usług o charakterze finansowym. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej, Spółka zawiera umowy - Umowa o Wydłużony Termin Płatności. Umowa o Wydłużony Termin Płatności w rozumieniu tych umów polega na udzielaniu przez Wnioskodawcę kupującemu finansowania zakupu towarów oferowanych przez podmioty powiązane z Wnioskodawcą (dalej: Dostawca), w szczególności poprzez udzielenie odroczenia płatności (dalej: Umowa o Wydłużony Termin Płatności).

W ramach swojej działalności gospodarczej kupujący dokonuje zakupu towarów u Dostawcy, zawierając z nim odpowiednie umowy (dalej: Umowa Dostawy).

Życzeniem kupującego jest sfinansowanie przez Wnioskodawcę zakupu tych towarów. Z tego powodu kupujący i Dostawcy oferują Wnioskodawcy zawieranie umów szczegółowych, na podstawie których Spółka wstąpi w prawa i obowiązki Dostawcy z Umów Dostawy z jednoczesną zmianą tych Umów Dostawy, w szczególności w zakresie dotyczącym płatności (dalej: Umowa Szczegółowa).

W celu wykonania swoich zobowiązań powstałych w wyniku wstąpienia w Umowę Dostawy, Wnioskodawca będzie zawierać z Dostawcą umowy sprzedaży (dalej: Umowa Sprzedaży) z zakresem przedmiotowym tożsamym z Umową Dostawy na zasadach określonych w Umowie Ramowej Sprzedaży zawartej pomiędzy Dostawcą i Wnioskodawcą.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00