Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 16.07.2015, sygn. IPPP3/4512-495/15-2/RD, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-495/15-2/RD

Moment powstania obowiązku podatkowego z tyt. udzielonej licencji.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 10 czerwca 2015 r. (data wpływu 15 czerwca 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia momentu powstania obowiązku podatkowego w przypadku nabywania licencji na prawa medialne w ramach importu usług jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 czerwca 2015 r. wpłynał ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia momentu powstania obowiązku podatkowego w przypadku nabywania licencji na prawa medialne w ramach importu usług.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

Spółka S.A. jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT z siedzibą na terytorium Polski. Z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej z VAT rozlicza się z organem podatkowym za okresy miesięczne. Spółka w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, między innymi, nabywa od zagranicznych kontrahentów licencje na prawa medialne do różnego rodzaju wydarzeń sportowych (uzyskuje od właściciela praw medialnych możliwość wykonywania części tych praw na zasadach ściśle określonych w umowie). Nabycie licencji na prawa medialne do wydarzeń sportowych odbywa się na podstawie stosownych umów.

Prawa medialne obejmują m.in. prawa do projekcji, emisji, transmisji, dystrybucji relacji audiowizualnej z wydarzenia sportowego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00