Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
Data publikacji: 2017-10-05

Kiedy korygujemy faktury VAT RR

Podczas zawierania transakcji gospodarczych może wystąpić konieczność wystawienia faktury korygującej. Również w obrocie z rolnikami ryczałtowymi może być niezbędne zmniejszenie lub zwiększenie zryczałtowanego zwrotu podatku. A ponieważ to nabywca, a nie sprzedawca, wystawia faktury VAT RR, może się zastanawiać, czy i w jaki sposób skorygować pierwotnie wystawioną fakturę VAT RR. Z przepisów nie wynika wprost, jakie są zasady korygowania faktur VAT RR, w związku z tym nabywcy produktów rolnych mają liczne wątpliwości.

 

Chociaż z przepisów nie wynika to wprost, istnieje możliwość korygowania faktur VAT RR. Brak przepisów szczególnych, które regulowałyby kwestię korekty faktury VAT RR, powoduje, że podstawę do jej korekty stanowią przepisy ogólnie obowiązujące w zakresie korygowania faktur. W niniejszym artykule zostaną omówione zasady obowiązujące w tym zakresie.

 

1. Możliwość korygowania faktur VAT RR

Na czynnych podatnikach VAT nabywających produkty rolne i usługi rolnicze od rolników ryczałtowych ciąży nie tylko obowiązek wypłacania rolnikom zryczałtowanego zwrotu podatku, ale również obowiązek wystawiania faktur VAT RR (art. 116 ust. 1 ustawy o VAT).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00