Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
Indeks tematyczny: konsorcjum
    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 8 października 2009 r., sygn. KIO/UZP 1401/09

      1) Zgodnie z art. 65 § 1 Kodeksu cywilnego oświadczenia woli należy tak tłumaczyć, jak tego wymagają ze względu na okoliczności, w których zostało złożone, zasady współżycia społecznego oraz ustalone zwyczaje.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 21 września 2009 r., sygn. KIO/UZP 965/09

      1) Zmowa przetargowa polega m.in. na uzgodnieniu, przez przedsiębiorców przystępujących do przetargu, warunków składanych ofert, w szczególności zakresu prac lub ceny oferty. Jest to działanie sprzeczne z prawem.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 19 listopada 2009 r., sygn. KIO/UZP 1420/09

      1) Oznacza to, że zamawiający będzie mógł skutecznie dochodzić swoich roszczeń z wadium, gdy ziszczą się przesłanki, o których mowa w art. 46 ust. 4a i 5 Pzp, wobec wykonawcy, który złożył ofertę w konkretnym postępowaniu.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 14 października 2009 r., sygn. KIO/UZP 1224/09

      1) Istotne jest postanowienie art. 141 Pzp, zgodnie z którym wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność, za wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenia wykonywania umowy.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 6 sierpnia 2009 r., sygn. KIO/UZP 968/09, KIO/UZP 976/09

      Wskazanie jako beneficjenta gwarancji bankowej podmiotu nie posiadającego osobowości prawnej, ale posiadającego samodzielność organizacyjną i finansową pozwalającą przyjmować środki pieniężne, nie powoduje, iż gwarancja nie będzie mogła zostać zrealizowana, a gwarant będzie mógł się skutecznie na tej podstawie uchylić od odpowiedzialności z jej tytułu

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 5 października 2009 r., sygn. KIO/UZP 1187/09

      1) Zamawiający nie może przyjmować oświadczeń od osób postronnych zamiast oświadczeń samego wykonawcy. Takich możliwości nie dają mu przepisy prawa, nie znajduje to również racjonalnego uzasadnienia. Zamawiający nie zna bowiem szczegółów realizacji zamówienia od strony wykonawczej.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 3 września 2009 r., sygn. KIO/UZP 1069/09

      Reguła jednokrotnego wzywania do uzupełnienia dokumentu, jeżeli wezwanie ma dotyczyć tego samego dokumentu ukształtowana została w celu zachowania uczciwej konkurencji i ma przeciwdziałać wzywaniu wykonawcy ,,do skutku”.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 7 września 2009 r., sygn. KIO/UZP 1084/09

      Zasady odpowiedzialności solidarnej wykonawców dotyczą etapu realizacji kontraktu, natomiast nie mają znaczenia na etapie ustalania warunków udziału w postępowaniu, które powinny być jednakowe dla wszystkich potencjalnych podmiotów zainteresowanych uzyskaniem zamówienia.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 2 września 2009 r., sygn. KIO/UZP 1085/09

      W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia, potencjał finansowy konsorcjantów może być badany łącznie (celem powstawania konsorcjów jest wspólne posługiwanie się posiadanym przez uczestników konsorcjum potencjałów technicznych i finansowych), a więc możliwość sumowania potencjału obejmuje również posługiwanie się polisą ubezpieczeniową (podobnie jak można np.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 12 maja 2009 r., sygn. KIO/UZP 540/09

      Uzupełnione dokumenty mają potwierdzać spełnianie warunku udziału w postępowaniu nie później niż w dniu, w którym upłynął termin składania ofert. Treść rozporządzenia w sprawie dokumentów w odniesieniu do świadczeń okresowych lub ciągłych dopuszcza możliwość legitymowania się usługami wykonanymi ale i również wykonywanymi.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 29 kwietnia 2009 r., sygn. KIO/UZP 494/09

      W przypadku gdy wymagana robota (według zakresu przedmiotowego i wymaganej wartości) została wykonana przez konsorcjum, w skład którego wchodził również Wykonawca, może on legitymować się uzyskanym w ten sposób doświadczeniem.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 23 stycznia 2009 r., sygn. KIO/UZP 33/09

      Wielokrotne wzywanie wykonawcy do uzupełnienia oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 prowadzić może do naruszenia zasady równego traktowania wykonawców Zamawiający określając warunki udziału w postępowaniu zobowiązany jest do równego traktowania wykonawców, co oznacza, iż postawione warunki muszą spełniać wszyscy wykonawcy w stopniu co najmniej minimalnym określonym przez zamawiającego.

    • gavel
      Orzeczenie

      Postanowienie Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 12 maja 2009 r., sygn. KIO/UZP 539/09

      Pisma oraz informacje składane przez wykonawców powinny zawierać dane odpowiadające stanowi faktycznemu. 

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 30 lipca 2009 r., sygn. KIO/UZP 944/09

      Wobec braku regulacji prawnych co do sposobu sporządzenia kosztorysów ofertowych, to na Zamawiającym spoczywa obowiązek wskazania wykonawcom sposobu oraz metod kalkulacji ceny oferty, co wynika wprost z treści art.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 5 lutego 2009 r., sygn. KIO/UZP 99/09

      Wybór oferty najkorzystniejszej winien nastąpić wyłącznie spośród wykonawców, którzy dają rzeczywistą gwarancję realizacji zamówienia z należytą starannością oraz spośród ofert odpowiadających wyrażonym w siwz oczekiwaniom Zamawiającego.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 27 marca 2009 r., sygn. KIO/UZP 326/09

      1) Gdy ofertę składa kilku wykonawców występujących wspólnie (w tzw. konsorcjum), z uwagi na cel łączenia się kilku podmiotów przy realizacji danego zamówienia i ich solidarną odpowiedzialność za jego wykonanie, uprawnienia, wiedzę, doświadczenie, ich potencjał techniczny i kadrowy, czy też ich sytuację ekonomiczną należy rozpatrywać wspólnie, jako zdolność jednego podmiotu.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Sądu Okręgowego w Katowicach z dnia 5 marca 2007 r., sygn. XIX Ga 34/07

      Zarówno doktryna jak orzecznictwo rozróżnia obowiązki dotyczące wymagań związanych z koniecznością posiadania zezwoleń ustawowych [22 ust. 1 pkt 1] od wymaganego potencjału technicznego i ekonomicznego, uznając, iż ten ostatni należy liczyć kumulatywnie, natomiast stosowne zezwolenia wymagane na mocy obowiązujących ustaw każdy członek konsorcjum winien posiadać odrębnie.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Sądu Okręgowego we Wrocławiu z dnia 29 marca 2007 r., sygn. X Ga 65/06

      Nie można zaaprobować stanowiska, iż pełnomocnictwo dla pełnomocnika konsorcjum winno zostać udzielone przez wszystkich członków konsorcjum. Przyjęcie takiego wymogu byłoby uprawione jedynie w sytuacji, gdyby pełnomocnik rekrutował się spoza grona członków konsorcjum.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Sądu Okręgowego we Wrocławiu z dnia 24 sierpnia 2007 r., sygn. X Ga 219/07

      W wypadku, gdy istnieją przesłanki do wykluczenia jednego z wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, zamawiający - nie mogąc wykluczyć tylko jednego - winien wykluczyć wszystkich pozostałych wykonawców ubiegających się łącznie o udzielenie zamówienia.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Sądu Okręgowego w Rzeszowie z dnia 25 września 2007 r., sygn. I Ca 381/07

      Czynem nieuczciwej konkurencji są działania celowo zmierzające do rozpowszechnienia nieprawdziwych wiadomości lub wprowadzenia w błąd. W działaniu zwycięskiego wykonawcy nie można dopatrzyć elementów takiego zabronionego działania.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Sądu Okręgowego w Krakowie z dnia 28 lutego 2007 r., sygn. II Ca 129/07

      Wykazanie należytej reprezentacji stanowiło oczywisty obowiązek skarżącego, zaś wobec jego zaniechania, ryzyko skutków zaniechania może obciążać jedynie skarżącego. Nie można bowiem oczekiwać od osoby trzeciej, w tym przypadku zamawiającego, że powinien on ponosić ryzyko współpracy z podmiotem,

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 19 czerwca 2009 r., sygn. KIO/UZP 731/09

      Zamawiający ma prawo, w związku ze specyfiką przedmiotu zamówienia postawić warunek odnoszący się w jednakowy sposób do każdego przedsiębiorcy wchodzącego w skład konsorcjum. Każdy z wykonawców deklarujących wspólne ubieganie się o zamówienie i składających wspólną ofertę zobowiązany jest

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 12 maja 2009 r., sygn. KIO/UZP 563/09

      Skoro konsorcjant odpowiada solidarnie za należyte wykonanie całego zamówienia, to logiczną konsekwencją tego faktu jest możliwość posługiwania się dokumentami (referencjami), poświadczającymi wykonanie zamówienia, za które ponosi pełną odpowiedzialność.

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 3 lipca 2009 r., sygn. KIO/UZP 775/09

      Nie istnieją podstawy formalno-prawne do skutecznego żądania dokumentu od wykonawcy, w tym od poszczególnych członków konsorcjum, którego Zamawiający nie zawarł w Wykazie oświadczeń lub dokumentów jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu (SIWZ).

    • gavel
      Orzeczenie

      Wyrok Sądu Okręgowego w Olsztynie z dnia 20 lutego 2007 r., sygn. IX Ca 50/07

      Zamawiający, aby stwierdzić, czy należycie umocowano pełnomocnika do reprezentowania podmiotów występujących wspólnie w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, nie potrzebuje umowy konsorcjum, lecz stosownego rejestru wskazującego na sposób reprezentacji każdego z konsorcjantów w przypadku

    close POTRZEBUJESZ POMOCY?
    Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00