Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 5 sierpnia 2021 r., sygn. I SA/Rz 425/21

Interpretacje podatkowe

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący S.WSA Małgorzata Niedobylska, Sędzia NSA Jacek Surmacz, Sędzia WSA Jarosław Szaro /spr./, po rozpoznaniu w trybie uproszczonym na posiedzeniu niejawnym w dniu 5 sierpnia 2021 r. sprawy ze skargi "A." S.A. z siedzibą w R. na postanowienie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] kwietnia 2021 r., nr [...] w przedmiocie pozostawienia bez rozpatrzenia wniosku o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącego podatku dochodowego od osób prawnych oddala skargę.

Uzasadnienie

I SA/Rz 425/21

UZASADNIENIE

Przedmiotem skargi "A"(dalej: skarżąca) jest postanowienie Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (organ) z {...} kwietnia 2021 r. nr {...}w przedmiocie pozostawienia bez rozpatrzenia wniosku o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącego podatku dochodowego od osób prawnych.

Wnioskiem nadanym 3 listopada 2020 r. skarżąca wniosła do organu o wydanie interpretacji indywidualnej. Skarżąca wskazała, że jest producentem oprogramowania komputerowego i w ramach prowadzonej działalności gospodarczej wytwarza, rozwija i ulepsza oprogramowanie. W tym celu realizuje projekty, w których prowadzone są prace badawczo-rozwojowe. Jak wskazała we wniosku skarżąca, tworzone przez nią oprogramowanie komputerowe charakteryzuje się znacznie szerszym poziomem funkcjonalnym oraz stopniem złożoności w stosunku do standardowych (powtarzalnych) programów komputerowych. Kolejne modyfikacje programów komputerowych tworzone przez skarżącą (zmierzające do opracowania nowych wersji, nowych modułów/funkcjonalności) mają co do zasady charakter przyrostowy. Oznacza to, że każdy kolejny program komputerowy, powstały czy to w wyniku opracowania jego kolejnej wersji, czy w wyniku modyfikacji jego elementów, skutkuje powstaniem nowego programu komputerowego, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2019 r. poz. 1231 ze zm., dalej: Prawo autorskie).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00