Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 21 maja 2019 r., sygn. I SA/Rz 204/19

Podatek dochodowy od osób prawnych

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący S.WSA Grzegorz Panek, Sędzia WSA Piotr Popek, Asesor WSA Jacek Boratyn /spr./, Protokolant sekr. sąd. Anna Kotowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 21 maja 2019 r. sprawy ze skargi Fabryki "A" S.A. na indywidualną interpretację przepisów prawa podatkowego wydaną przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia [...] grudnia 2018 r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych oddala skargę.

Uzasadnienie

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, interpretacją indywidualną z dnia [...] grudnia 2018 r., nr [...], uznał za w części nieprawidłowe stanowisko A., z siedzibą w [...] - zwanej dalej skarżącą, odnośnie wykładni przepisów prawa podatkowego, w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych, w odniesieniu do zakwalifikowania wymienionych przez skarżącego kosztów, jako kosztów kwalifikowanych, w rozumieniu art. 18 d ust. 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1036 z późn. zm., zwanej dalej ustawą o CIT).

Wnioskiem z 25 września 2018 r. skarżąca zwróciła się do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej o wydanie dla niej indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego. Z przedstawionego we wniosku opisu stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego wynika, że skarżąca prowadzi działalność gospodarczą, zajmując się produkcją armatury żeliwnej i sanitarnej do wody, gazu i ścieków. W ramach tej działalności realizuje i zamierza realizować w przyszłości działalność badawczo-rozwojową, polegająca na wykonywaniu prac rozwojowych i badań naukowych, podejmowanych w celu stworzenia nowych, ulepszonych rozwiązań dla rynku armatury żeliwnej i sanitarnej.

Z wydatków przeznaczonych na wyżej opisane cele w 2016 i 2017 r. skarżąca stworzyła wartość niematerialną i prawną, jako że badania przemysłowe i prace rozwojowe zakończyły się opracowaniem nowej technologii, objętej zgłoszeniem patentowym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00