Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 21 grudnia 2016 r., sygn. III SA/Po 166/16

 

Dnia 21 grudnia 2016 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Marek Sachajko Sędziowie WSA Marzenna Kosewska WSA Mirella Ławniczak (spr.) Protokolant: sekr. sąd. Sławomir Rajczak po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 21 grudnia 2016 roku przy udziale sprawy ze skargi T. K. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] grudnia 2015 roku nr [...] w przedmiocie określenia zobowiązania podatkowego w podatku akcyzowym za poszczególne miesiące od listopada 2010 roku do sierpnia 2011 roku oddala skargę

Uzasadnienie

Dyrektor Izby Celnej, decyzją z dnia [...] grudnia 2015 roku, nr [...], po rozpatrzeniu sprawy z odwołania T. K., utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego w P. z dnia [...] września 2015 roku, nr [...] w przedmiocie określenia zobowiązania podatkowego w podatku akcyzowym za poszczególne miesiące od stycznia 2010 roku do grudnia 2011 roku na łączną kwotę 33.012 zł oraz umorzenia postępowania podatkowego za miesiące od stycznia 2010 roku do października 2010 roku oraz od września 2011 roku do grudnia 2011 roku.

Powyższe rozstrzygnięcie zapadło w następującym stanie faktycznym.

W okresie od stycznia 2010 do grudnia 2011 roku T. K. prowadził działalność gospodarczą w zakresie transportu drogowego oraz wynajmu samochodów ciężarowych z kierowcą. W ramach prowadzonej działalności dokonywała zakupów paliw w tym oleju napędowego w obrocie krajowym od firmy K. Sp. z o.o. z siedzibą w L. przy ul. [...].

Materiał dowodowy pozyskany z innych postępowań podatkowych wskazywał, że nabycia paliwa dokonywane przez K. Sp. z o.o. z siedzibą w L. miały fikcyjny charakter. Spółka wystawiała i wprowadzała do obrotu faktury VAT dokumentujące fikcyjną sprzedaż oleju napędowego (faktury VAT wystawiane przez Spółkę nie dokumentowały rzeczywistych zdarzeń gospodarczych).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00