Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 27 stycznia 2016 r., sygn. II SA/Sz 610/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Stefan Kłosowski (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Marzena Iwankiewicz,, Sędzia WSA Arkadiusz Windak, Protokolant starszy sekretarz sądowy Katarzyna Skrzetuska-Gajos, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 27 stycznia 2016 r. sprawy ze skargi G. P. na decyzję Wojewody Z. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie wymeldowania I. oddala skargę, II. przyznaje od Skarbu Państwa - Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie na rzecz adw. J. L. kwotę [...] złotych, zawierającą należny podatek od towarów i usług, tytułem wynagrodzenia za nieopłaconą pomoc prawną udzieloną skarżącemu z urzędu.

Uzasadnienie

G.. P. wystąpił ze skargą do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w S. na decyzję Wojewody z dnia [...] r., nr [...], utrzymującą w mocy decyzję Wójta Gminy z dnia [...] r. orzekającą o wymeldowaniu skarżącego z miejsca pobytu stałego.

Wynikający z treści zaskarżonej decyzji stan faktyczny i prawny sprawy przedstawia się następująco.

Decyzją z dnia [...] r. Wójt Gminy, po rozpoznaniu wniosku M. D., orzekł o odmowie wymeldowania G. P. z pobytu stałego z miejscowości [...], gm. [...], uznając, że opuszczenie przez niego przedmiotowego lokalu na skutek odbywania kary [..] pozbawienia wolności, nie miało charakteru dobrowolnego.

Wojewoda decyzją z dnia [...] r., po rozpoznaniu odwołania M. D., utrzymał w mocy powyższą decyzję organu I instancji podzielając jego stanowisko.

W wyniku rozpoznania skargi M. D. i S. D., Wojewódzki Sąd Administracyjny w S. wyrokiem z dnia 17 października 2012 r., sygn. akt II SA/Sz 399/12 uchylił powyższe decyzje obu instancji.

W uzasadnieniu tego wyroku Sąd stwierdził, że skazany na [...] pozbawienia wolności G. P. nie może powoływać się na przesłankę braku dobrowolności w opuszczeniu lokalu, gdyż dopuszczając się umyślnego i ciężkiego przestępstwa liczyć się musiał ze wszystkimi jego konsekwencjami, zarówno

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00