Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 13 maja 2015 r., sygn. III SA/Kr 41/15

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Janusz Bociąga Sędziowie WSA Halina Jakubiec WSA Barbara Pasternak (spr.) Protokolant starszy referent Renata Nowak po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 13 maja 2015 r. przy udziale Prokuratora Prokuratury Rejonowej [ ] M. S. sprawy ze skargi B. S. na decyzję Wojewody z dnia 5 listopada 2014r. nr [ ] w przedmiocie anulowania czynności materialnotechnicznej polegającej na zarejestrowaniu pobytu stałego skargę oddala

Uzasadnienie

Prezydent Miasta decyzją z dnia [...] 2014 r. znak: [...], wydaną na podstawie art. 47 ust. 2 ustawy z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych (Dz. U. z 2006 r. nr 139, poz. 993 ze zm.) oraz art. 104 kpa, odmówił anulowania czynności materialno - technicznej polegającej na zarejestrowaniu w dniu 14 kwietnia 1993 r. pobytu stałego J. G. w K przy ul. K.

W uzasadnieniu Prezydent wskazał, że dnia 19 lutego 2014 r. zostało wszczęte na wniosek B. S., współwłaścicielki nieruchomości położonej w K przy ul. K, postępowanie administracyjne w sprawie o uchylenie czynności materialno - technicznej w przedmiocie zameldowania J. G. na pobyt stały przy ul. K w K, z uwagi brak zgody na to zameldowanie ojca J. G. i B. S. - W. G., właściciela przedmiotowej nieruchomości. Wnioskodawczyni zarzuciła, że J. G. nie zamieszkuje pod tym adresem, oraz że podrobił podpis ojca pod zgodą na zameldowanie.

Organ I instancji przedstawił treść zeznań i oświadczeń B. S. i J. G., a także wskazał, że z informacji uzyskanej od Zakładu Karnego wynika, iż J. G. odbywał karę pozbawienia wolności od 28 czerwca 1991 r. do 24 marca1993 r. Ponadto na podstawie zeznań I. M., siostry J. G., organ ustalił, że przeprowadziła się ona wraz z rodzicami z W do domu przy ul. K w K w 1992 r. Dlatego też organ stwierdził, że J. G. po opuszczeniu zakładu karnego nie mógł zamieszkać przy ul. W w K, gdyż mieszkanie to jego rodzice już opuścili w 1992 r., zaś I. M. w dniu 27 lipca 1992 r. dokonała wymeldowania z ul. W i zameldowania przy ul. K w K wraz z matką J. G. Prezydent wskazał też, że fakt zamieszkania J. G. w dacie zameldowania w K przy ul. K potwierdził jego brat B. G., który zeznał, że wówczas dom był częściowo spalony, wymagał generalnego remontu i on pomagał go remontować, zaś J. G. był wówczas nieobecny, gdyż przebywał w zakładzie karnym. B. G. podał, że zaraz po opuszczeniu zakładu karnego J. G. zamieszkał przy ul. K w K, gdzie urządzał sobie pokój i pomagał w remoncie domu, a mieszkanie przy ul. W nie było już w dyspozycji rodziców. Organ wskazał również na treść zeznań córek B. S., jej byłego męża A. S. oraz sąsiada, którzy nie potwierdzili przebywania J. G. w budynku przy ul. K w K w dacie zameldowania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00