Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 26 stycznia 2012 r., sygn. II SA/Lu 802/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Witold Falczyński (sprawozdawca), Sędziowie Sędzia NSA Grażyna Pawlos-Janusz,, Sędzia NSA Maria Wieczorek-Zalewska, Protokolant Asystent sędziego Bartłomiej Pastucha, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 12 stycznia 2012 r. sprawy ze skargi A. W. na decyzję Wojewody z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę oddala skargę

Uzasadnienie

Starosta [...] decyzją z dnia [...] maja 2011 r., Nr [...] zatwierdził projekt budowlany i udzielił "A" Sp. z o.o. z siedzibą w W. pozwolenia na budowę stacji bazowej telefonii komórkowej o nazwie "B" nr [...], kat. [...], wg indywidualnego projektu budowlanego, zlokalizowanej na działce nr 526/3, położonej w miejscowości [...], gmina [...].

W uzasadnieniu decyzji organ wskazał, iż w dniu [...] marca 2011 r. do Starostwa Powiatowego w [...] wpłynął wniosek inwestora "A" Sp. z o.o. o zatwierdzenie projektu budowlanego i udzielenie pozwolenia na budowę. Po wszczęciu postępowania administracyjnego organ zawiadomił właścicieli działek sąsiednich w stosunku do nieruchomości objętej planowaną inwestycją o możliwości zapoznania się z projektem zagospodarowania działki i projektem budowlanym przedmiotowego obiektu. W dniu [...] kwietnia 2011 r. do Starostwa Powiatowego w [...] wpłynął protest zbiorowy (w tym stron postępowania) przeciwko zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na realizację przedmiotowej inwestycji. Odnosząc się do powyższego protestu organ wskazał, iż planowana budowa jest zgodna z postanowieniami obowiązującego na terenie gminy L. miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Teren inwestycji znajduje się w obrębie obszarów oznaczonych w planie symbolem RP (uprawy polowe), na którym dopuszcza się lokalizację urządzeń infrastruktury technicznej. Organ - wbrew podniesionemu w proteście zarzutowi - uznał za aktualną przedłożoną przez inwestora mapę, wskazując, iż mapa ta została wykonana przez uprawnionego geodetę w dniu [...] sierpnia 2010 roku i na dzień złożenia wniosku przez inwestora - w obrębie działek należących do osób, które zostały uznane za strony postępowania - nie stwierdzono żadnych podziałów, a przepisy nie określają terminu aktualności mapy. Starosta uznał ponadto, iż przedmiotowa inwestycja nie wymaga uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00