Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 12 kwietnia 2011 r., sygn. I SA/Rz 107/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący S. WSA Małgorzata Niedobylska /spr../ Sędziowie WSA Tomasz Smoleń WSA Kazimierz Włoch Protokolant st. sekr. sąd. Małgorzata Paśko po rozpoznaniu w Wydziale I w dniu 12 kwietnia 2011 r. sprawy ze skargi T.Ś. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia {...} października 2010 r. nr {...} w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych. - oddala skargę -

Uzasadnienie

I SA/Rz 107/11

U Z A S A D N I E N I E

Indywidualną interpretacją przepisów prawa podatkowego z dnia [...] października 2010 r. nr [...], wydaną na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Minister Finansów stwierdził, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 9 sierpnia 2010r. przez T. Ś. (dalej: Wnioskodawca, Skarżący) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ustalenia kosztów uzyskania przychodu ze sprzedaży akcji otrzymanych w darowiźnie - jest nieprawidłowe.

We wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie:

Wnioskodawca ma otrzymać akcje darowane przez osobę należącą do jednej z grup objętych zwolnieniem podmiotowym w podatku od spadków i darowizn, a następnie planuje je sprzedać. Akcje te nie są dopuszczone do publicznego obrotu, nie są zdematerializowane, ich sprzedaż odbędzie się przez wydanie dokumentów akcji. Cena za akcję ma być płatna jednorazowo.

W związku z powyższym Wnioskodawca zadał pytanie: Czy wartość darowanych akcji - objęta zwolnieniem podmiotowym przewidzianym w art. 4a ust. 1 pkt 1 ustawy

o podatku od spadków i darowizn, będzie mogła zostać odjęta od wartości późniejszej sprzedaży tychże akcji, pomniejszając tym samym przychód z takiej sprzedaży?

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00