Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 13 października 2010 r., sygn. II SA/Sz 555/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Barbara Gebel (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Katarzyna Grzegorczyk-Meder,, Sędzia NSA Iwona Tomaszewska, Protokolant Michał Iwanowski, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 13 października 2010 r. sprawy ze skargi E. K.-M. na decyzję Wojewody z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie wymeldowania I. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Wójta Gminy z dnia [...] r. nr [...], II. stwierdza, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu.

Uzasadnienie

Po przeprowadzeniu postępowania administracyjnego, wszczętego na wniosek E.K. z dnia [...], Wójt Gminy [...] w dniu [...], orzekł o odmowie wymeldowania W.K. z pobytu stałego z lokalu położonego w [...]. W uzasadnieniu decyzji organ I instancji wskazał, że W.K. nie spełnił przesłanki opuszczenia lokalu w rozumieniu art. 15 ust. 2 ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych.

Od decyzji tej odwołała się E.K..

Wojewoda [...] decyzją numer [...], z dnia [...], po rozpatrzeniu odwołania uchylił decyzję organu I instancji i umorzył postępowanie.

Organ ustalił, iż w swoim wniosku o wymeldowanie W.K. z pobytu stałego z lokalu położonego w m. [...], E.K. zawarła informację, że W.K. nie mieszka już w miejscu stałego zameldowania.

Z akt sprawy wynika, że przed organem gminy, na wniosek E.K., toczyło się już postępowanie w sprawie o wymeldowanie W.K.

z pobytu stałego z lokalu położonego w m. [...]. Postępowanie to zakończyło się wydaniem przez Wójta Gminy [...] decyzji znak [...] z dnia [...], orzekającej o odmowie wymeldowania W.K. z pobytu stałego z przedmiotowego lokalu. Decyzja ta stała się ostateczna na skutek utrzymania jej przez Wojewodę [...] w dniu [...].

W myśl przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego organ administracji publicznej, nie może ponownie wydać rozstrzygnięcia co do istoty we wszczętej przed tym organem nowej sprawie, jeżeli nie zmieniły się istotne elementy poprzednio wydanej decyzji, to znaczy jeżeli: 1) nadal występują te same strony lub ich następcy prawni, 2) nie zmieniła się podstawa prawna decyzji, 3) brak jest podstaw do wydania decyzji o innej sentencji niż ta, która została już wydana.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00