Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 8 października 2010 r., sygn. I SA/Bd 683/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Dariusz Dudra Sędziowie: Sędzia WSA Mirella Łent Sędzia WSA Izabela Najda - Ossowska (spr.) Protokolant po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 28 września 2010r. sprawy ze skargi D. we W. na interpretację Ministra Finansów z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych oddala skargę

Uzasadnienie

Skarżąca wystąpiła z wnioskiem do Ministra Finansów o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie sposobu rozliczenia sprzedaży składników majątkowych nabytych przez spółkę komandytową w drodze aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Wnioskodawczyni przedstawiła następujące zdarzenie przyszłe: Spółka posiada dwie główne linie biznesowe zakrętki P.P. (Dział PP) oraz zakrętki T.-O. ( Dział TO), obie są wyodrębnione w strukturze Spółki na płaszczyźnie organizacyjnej, funkcjonalnej i finansowej. Wnioskodawca planuje wnieść Dział TO jako zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 4a ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych tytułem wkładu do spółki celowej będącej spółką komandytową (dalej jako SPK). Spółka będzie w niej uczestniczyć jako komandytariusz a komplementariuszem będzie inna osoba prawna. W ramach wniesienia tytułem wkładu TO, na SPK przeniesione zostaną: sześć linii produkcyjnych, w tym maszyny i narzędzia produkcyjne, zapasy wyrobów gotowych (produkty), surowce i części zamienne, inne aktywa obrotowe (należności wynikające z umów handlowych), zobowiązania z tytułu dostaw surowców używanych do produkcji TO. Ponadto Spółka przeniesie na SPK prawa i obowiązki wynikające z umów z kluczowymi odbiorcami produktów, jak również z kluczowymi dostawcami surowców do wytworzenia produktów, tajemnice przedsiębiorstwa oraz pracowników przypisanych do działu TO na podstawie Kodeksu Pracy. Dodatkowo Spółka zawrze ze SPK umowę najmu hali produkcyjno-magazynowych, których jest właścicielem, a w których znajdują się składniki działu TO oraz udzieli SPK licencji na korzystanie ze znaku towarowego - logo "D.", którym opatrzone są produkty.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00