Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 17 września 2008 r., sygn. II SA/Sz 1030/07

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Stefan Kłosowski, Sędziowie Sędzia NSA Henryk Dolecki, Sędzia WSA Arkadiusz Windak /spr./, Protokolant Katarzyna Skrzetuska-Gajos, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 17 września 2008 r. sprawy ze skargi J. L. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] nr [...] w przedmiocie dodatku mieszkaniowego I. oddala skargę, II. zasądza od Skarbu Państwa - Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie na rzecz radcy prawnego J. G.-G. kwotę [...] złote , obejmującą należny podatek od towarów i usług, tytułem nieopłaconej pomocy prawnej udzielonej z urzędu.

 

UZASADNIENIE

W dniu [...] r. J. L. złożyła do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w K. wniosek o przyznanie dodatku mieszkaniowego.

Decyzją z dnia [...] r., nr [...], Kierownik Sekcji Dodatków Mieszkaniowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w K., działając z upoważnienia Prezydenta Miasta K., na podstawie art. 2 ust. 1, art. 3 ust. 1-4, art. 5, art. 6 ust. 1-10 i art. 7 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o dodatkach mieszkaniowych (j.t. z 2001 r., Dz. U. Nr 156, poz. 1817 ze zm.), przyznał J. L. dodatek mieszkaniowy na okres 6 miesięcy, począwszy od [...] r. do [...] r. w wys. [...] zł miesięcznie. W uzasadnieniu decyzji organ podał, że z przedłożonych przez wnioskodawczynię dokumentów (z wniosku i deklaracji o dochodach) wynika, że rodzina J. L. spełnia kryteria określone w powołanych w podstawie prawnej decyzji przepisach ustawy o dodatkach mieszkaniowych.

J. L. złożyła od tej decyzji odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K. wnosząc o jej uchylenie i przekazanie sprawy do ponownego rozpatrzenia organowi I instancji. Odwołująca się podniosła, że ustalając wysokość dodatku mieszkaniowego bezpodstawnie doliczono do uzyskiwanego dochodu dodatek pielęgnacyjny. Tymczasem dodatek pielęgnacyjny nie powinien być doliczany do dochodów gospodarstwa domowego. Skutkiem takiego działania zawyżono miesięczny dochód i ustalono dodatek mieszkaniowy w zbyt niskiej wysokości.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00