Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 13 grudnia 2007 r., sygn. II SA/Ol 857/07

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Alicja Jaszczak-Sikora (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Beata Jezielska Sędzia WSA Tadeusz Lipiński Protokolant Grażyna Wojtyszek po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 13 grudnia 2007 r. sprawy ze skargi Spółdzielni Mieszkaniowej na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia "[...]". nr "[...]" w przedmiocie warunków zabudowy oddala skargę. WSA/wyr.1 - sentencja wyroku

 

UZASADNIENIE

UZASADNIENIE:

Samorządowe Kolegium Odwoławcze decyzją z dnia "[...]", po rozpatrzeniu odwołań E.W., P.G. oraz pełnomocnika "[...]" Spółdzielni Mieszkaniowej od decyzji z dnia "[...]" wydanej z upoważnienia Prezydenta Miasta w sprawie ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na zmianie sposobu użytkowania i przebudowie dwóch lokali mieszkalnych wraz z przynależną piwnicą w budynku przy ul. "[...]" na lokal usługowo-gastronomiczny (pub), rozstrzygnęło o utrzymaniu w mocy decyzji organu pierwszej instancji. W uzasadnieniu organ odwoławczy wskazał, iż z przekazanych mu akt sprawy wynika, że w dniu 13 listopada 2006 r. M.Z. złożył wniosek o ustalenie warunków zabudowy dla przedmiotowej inwestycji, uzupełniony o dodatkowe dane i załączniki dnia 29 listopada 2006 r. Decyzją z dnia "[...]" organ I instancji ustalił warunki zabudowy dla inwestycji polegającej na zmianie sposobu użytkowania i przebudowie lokali mieszkalnych wraz z przynależną piwnicą. W decyzji określono m.in. wymagania ochrony dziedzictwa kulturowego i zabytków powołując się na wytyczne konserwatorskie, warunki w zakresie infrastruktury technicznej, warunki w zakresie obsługi komunikacyjnej. W uzasadnieniu decyzji organ I instancji wskazał, że planowana inwestycja nie zmienia gabarytów ani formy architektonicznej istniejącej zabudowy dlatego też analizę cech zabudowy zagospodarowania terenu przeprowadzono w zakresie funkcji zabudowy. W wyniku przeprowadzonej analizy stwierdzono, że wnioskowane zamierzenie spełnia wymogi określone w art. 61 ust. l pkt 1-5 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Na załączniku nr I do zaskarżonej decyzji określono linie rozgraniczające teren inwestycji, załącznik nr 2 to wyniki analizy funkcji oraz cech zabudowy i zagospodarowania terenu przedstawione w formie opisowej i graficznej.

Od decyzji organu pierwszej instancji zostały wniesione trzy odrębne odwołania. E.W. w odwołaniu zarzucała, iż decyzja, ustalająca warunki zabudowy obejmuje także klatkę schodową, która w częściach ułamkowych pozostaje we współwłasności jej i pozostałych właścicieli lokali. Ponadto decyzja nie została doręczona wszystkim właścicielom lokali.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00