Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 5 grudnia 2006 r., sygn. I SA/Lu 495/06

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Halina Chitrosz, Sędziowie WSA Wiesława Achrymowicz,, WSA Krystyna Czajecka-Szpringer (spr.), Protokolant specjalista Iwona Lachowska, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 5 grudnia 2006 r. sprawy ze skargi J. B. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za okresy: IX - XII 2001 r., I - XII 2002 r., III, V - VIII, X - XII 2003 r., IV - X, XII 2004 r. I - III, V - IX 2005 r. - oddala skargę

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją Dyrektor Izby Skarbowej, po rozpatrzeniu odwołania J. B. od decyzji Naczelnika Urzędu Skarbowego z dnia [...] marca 2006 r., nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za miesiące: IX-XII 2001 r., I-XII 2002 r., III, V-VIII, X-XII 2003 r., IV-X, XII 2004 r., I-III, V-IX 2005 r. - utrzymał w mocy rozstrzygnięcie organu I instancji.

Jak wynika z uzasadnienia zaskarżonej decyzji i akt sprawy J. B. w dniu 20 lipca 2001 r. rozpoczął prowadzenie działalność gospodarczej, której przedmiotem pozostawała sprzedaż biletów parkingowych, na parkingach położonych na terenie miasta Z., dokonywana w oparciu o zawartą w tym dniu, na okres od 20 lipca 2001 r. do 3 marca 2004 r. umowę z Zarządem Dróg Grodzkich. W dniu 24 lutego 2004 r. zawarto kolejną umowę w tym przedmiocie, która weszła w życie z datą rozwiązania poprzedniej umowy.

Zgodnie z § 2 i § 3 umowy z dnia 20 lipca 2001 r. /umowa - k.73 akt podatkowych/ podatnik zobowiązywał się do sprzedaży biletów parkingowych podmiotom korzystającym z płatnych parkingów położonych na terenie miasta Z., a Zarząd Dróg Grodzkich zobowiązywał się do sprzedaży tych biletów podatnikowi po cenie wynoszącej 75 % ich wartości nominalnej, a skarżący zobowiązał się do sprzedaży tych biletów za cenę nie wyższą, niż wartość nominalna uwidoczniona na bilecie /§ 3 i § 4 umowy/. Jak ustalono zapłata za zakupione bilety winna nastąpić do dnia zakupu nowej partii, nie później jednak niż w ciągu 1 miesiąca od dnia zakupu /§ 2 ust. 3 umowy/. Aneksem do tej umowy /k.71 akt podatkowych/ postanowiono, że od 7 stycznia 2002 r. ustala się cenę biletu parkingowego brutto na 70 % nominalnej jego wartości. Stosownie zaś do uregulowań umowy z dnia 24 lutego 2004 r. /k. 5 akt podatkowych/ cena biletów sprzedawanych podatnikowi przez Zarząd Dróg Grodzkich stanowiła ich wartość nominalną, a zapłata miała następować w terminie do dnia zakupu nowej partii, lecz nie później niż w ciągu 30 dni od dnia wystawienia faktury przez sprzedawcę /§ 2 i § 3 umowy/. Wynagrodzenie ustalano natomiast w wysokości 30 % kwoty, którą podatnik wpłacał na rachunek Zarządu Dróg tytułem zakupionych biletów /§ 6 umowy/.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00