Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 24.12.2020, sygn. 0115-KDIT1.4011.681.2020.2.KK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.681.2020.2.KK

1. Czy opisana w stanie faktycznym działalność Wnioskodawcy w zakresie prac nad Projektem oraz prace realizowane w ramach działalności rozwojowej spełniają definicję działalności badawczo-rozwojowej zawartą w art. 5a pkt 38 i 40 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2020 r. poz. 1426, ze zm.; dalej zwanej: UPDOF), która uprawnia do skorzystania z ulgi, o której mowa w art. 26e UPDOF? 2. Czy Wnioskodawca do kosztów kwalifikowanych wymienionych rodzajowo w art. 26e ust. 2 UPDOF może zaliczyć poniesione należności z tytułu wynagrodzeń oraz składek dla Pracownika pracującego nad Projektem oraz prowadzącego czynności w ramach tzw. działalności rozwojowej, a także wymienione w art. 26e ust. 3 UPDOF odpisy amortyzacyjne od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych wykorzystywanych w ramach prowadzonej działalności badawczo-rozwojowej?

Na podstawie art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 4 września 2020 r. (data wpływu 9 września 2020 r.), uzupełnionym w dniu 30 listopada 2020 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z ulgi badawczo-rozwojowej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 września 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 30 listopada 2020 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości skorzystania z ulgi badawczo-rozwojowej.

We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

Pan A. prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą B. (zwany dalej: Wnioskodawcą). Prowadzona przez Wnioskodawcę działalność jest firmą informatyczną (tzw. software house) świadczącą usługi programistyczne w zakresie tworzenia i dostarczania innowacyjnego, nowoczesnego i kompleksowego oprogramowania dla podmiotów działających przede wszystkim w środowisku mobilnym oraz internetowym. Wnioskodawca projektuje i tworzy aplikacje webowe oraz mobilne, aplikacje e-commerce specjalizując się w programowaniu dla systemów mobilnych iOS oraz Android. Wnioskodawca w ramach prowadzonej działalności gospodarczej zatrudnia jednego pracownika oraz współpracuje z kilkoma innymi profesjonalistami na zasadzie samozatrudnienia - prowadzą oni własną działalność gospodarczą oraz współpracują z Wnioskodawcą na podstawie umów o współpracę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00