Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 01.12.2020, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.412.2020.1.TK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.412.2020.1.TK

Możliwości odzyskania podatku w całości lub części związanego z realizacją projektu.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 8 października 2020 r. (data wpływu 8 października 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odzyskania w całości lub części podatku naliczonego związanego z realizacją projektu pn. () jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 października 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odzyskania w całości lub części podatku naliczonego związanego z realizacją projektu pn. ().

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Gmina zrealizowała projekt pn. (), współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego PROW na lata 2014-2020. Celem projektu była rozbudowa budynku szkoły podstawowej o ogólnodostępne miejsce spotkań. Powstał jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony budynek, składający się z sali głównej Sali spotkań wiejskich i pomieszczeń towarzyszących o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej 171,84 m2. Zaspokaja on potrzeby społeczności lokalnej, ponieważ w najbliższej okolicy nie ma obiektu o podobnej funkcji. Jest więc odpowiedzią na potrzeby lokalnej społeczności, jako bezpieczne i przyjazne miejsce, do spędzania czasu wolnego zarówno dla dzieci, młodzieży szkolnej, jak i dorosłych.

Zrealizowanie tej operacji nie wiąże się z uzyskiwanie dochodów z jej działalności (obiekt niekomercyjny). Dzięki pochylniom, odpowiednim szerokościom drzwi i wyposażeniu pomieszczeń sanitarnych obiekt dostosowano dla potrzeb osób z dysfunkcjami ruchowymi i poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dostęp do budynku zapewniono nie tylko z zewnątrz, ale także przez drzwi wewnętrzne, łączące go ze szkołą i umożliwiające bezpośredni dostęp dzieci i młodzieży szkolnej, zarówno w ramach zajęć lekcyjnych, jak i pozalekcyjnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00