Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 27.10.2020, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.336.2020.2.BG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.336.2020.2.BG

czy kwoty wypłacane przez Spółkę zagranicznym dostawcom będą opodatkowane w Polsce zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób prawnych, nieuwzględnienia kodów do gier komputerowych (oprogramowania komputerowego) w definicji należności licencyjnych

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1325 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z 24 lipca 2020 r., (data wpływu za pośrednictwem epuap 4 sierpnia 2020 r.), uzupełnionym 16 października 2020 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:

  • ustalenia, czy kwoty wypłacane przez Spółkę zagranicznym dostawcom będą opodatkowane w Polsce zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób prawnych - jest prawidłowe,
  • nieuwzględnienia kodów do gier komputerowych (oprogramowania komputerowego) w definicji należności licencyjnych - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 sierpnia 2020 r. wpłynął do Organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:

  • ustalenia, czy kwoty wypłacane przez Spółkę zagranicznym dostawcom będą opodatkowane w Polsce zryczałtowanym podatkiem dochodowym od osób prawnych,
  • nieuwzględnienia kodów do gier komputerowych (oprogramowania komputerowego) w definicji należności licencyjnych.

Wniosek nie spełniał wymogów formalnych, dlatego też pismem z 18 września 2020 r. Znak: 0111-KDIB1-2.4010.336.2020.1.BG wezwano do ich uzupełnienia. Uzupełnienia dokonano 16 października 2020 r.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Spółka Akcyjna (dalej Spółka lub Wnioskodawca zajmuje się m.in. dystrybucją sprzętu elektronicznego (telefony, komputery, etc.) oraz gier komputerowych (których ostatecznymi nabywcami są głównie osoby fizyczne), nabywanych przez Wnioskodawcę od producentów/ dostawców zagranicznych (żaden nie ma siedziby w Stanach Zjednoczonych).

Mechanizm dystrybucji gier, niezależnie od którego dostawcy pochodzą, jest bardzo zbliżony, tj. producenci przesyłają Spółce określoną liczbę kodów w formacie możliwym do pobrania. Pobranie kodu przez nabywcę możliwe jest ze strony internetowej Spółki lub nabywca otrzymuje kod na adres mailowy wskazany w zamówieniu. Niektóre umowy przewidują, że Spółka otrzymuje od producenta niewyłączne prawo oraz licencję w zakresie potrzebnym do dystrybucji kodów do użytkowników końcowych, poprzez udostępnienie ich, na stronie internetowej Spółki lub na stronie dostawcy gry, w formacie możliwym do zakupu i pobrania gry komputerowej przez nabywcę kodu. W umowach występują również zapisy stanowiące, że Spółka otrzymuje kopię główną oprogramowania z kodami do gier w formie cyfrowej, a następnie udostępnia je na swojej stronie internetowej w formie możliwej do zakupu i pobrania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00