Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 07.09.2020, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.279.2020.1.JK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.279.2020.1.JK

Możliwości zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla eksportu towarów w schemacie nr 1 oraz możliwości zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla eksportu towarów w schemacie nr 2.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 1 lipca 2020 r. (data wpływu 9 lipca 2020 r.), uzupełnionym pismami z dnia 14 sierpnia 2020 r. (data wpływu 14 sierpnia 2020 r.) oraz z dnia 18 sierpnia 2020 r. (data wpływu 18 sierpnia 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług jest:

  • prawidłowe w zakresie możliwości zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla eksportu towarów w schemacie nr 1;
  • nieprawidłowe w zakresie możliwości zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla eksportu towarów w schemacie nr 2.

& UZASADNIENIE

W dniu 9 lipca 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla eksportu towarów w schemacie nr 1 oraz możliwości zastosowania stawki podatku w wysokości 0% dla eksportu towarów w schemacie nr 2. Przedmiotowy wniosek uzupełniono pismami z dnia 14 sierpnia 2020 r. oraz z dnia 18 sierpnia 2020 r. o dowód wpłaty dodatkowej opłaty za wydanie interpretacji oraz wyjaśnienie tytułu wpłaty.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie produkcji i sprzedaży rękodzieła dla odbiorców głównie indywidualnych w dowolnym kraju. Do czerwca 2020 r. Wnioskodawca korzystał ze zwolnienia podmiotowego w podatku od towarów i usług na zasadzie art. 113 ust. 1 u.p.t.u. Z uwagi jednak na fakt przekroczenia określonego w ww. przepisie limitu, Wnioskodawca utracił podmiotowe zwolnienie i od czerwca bieżącego roku, jest podatnikiem VAT czynnym.

Wnioskodawca w ramach prowadzonej działalności wysyła towary do odbiorców krajowych, unijnych (z terytorium Unii Europejskiej), jak również do odbiorców z państw trzecich (spoza terytorium Unii Europejskiej). Głównym rynkiem zbytu Wnioskodawcy jest terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej (dalej jako: USA). Kanałem marketingu i dystrybucji ww. towarów jest platforma internetowa . Jest to platforma służąca do marketingu i sprzedaży produktów rękodzieła. Dokonując transakcji zakupu/sprzedaży za pośrednictwem ww. platformy, nabywca zwykle osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej dokonuje zakupu poprzez złożenie zamówienia i dokonanie przedpłaty na rzecz sprzedawcy. Sprzedawca zaś, sprzedając za pośrednictwem ww. platformy, na swoim profilu sprzedawcy otrzymuje raport i informację dotyczącą zamówienia pozwalającą wyszczególnić m.in. adres wysyłki, informację o zamówionych produktach oraz status płatności.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00