Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 13.05.2020, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.205.2020.1.AMO, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.205.2020.1.AMO

w zakresie obowiązku podatkowego z tytułu otrzymania zaliczki na poczet wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 12 marca 2020 r. (data wpływu 18 marca 2020 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku podatkowego z tytułu otrzymania zaliczki na poczet wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 marca 2020 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku podatkowego z tytułu otrzymania zaliczki na poczet wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.

We wniosku przedstawiono zaistniały stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

X spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest spółką kapitałową z siedzibą na terytorium Polski. Spółka jest zarejestrowana jako czynny podatnik podatku od towarów i usług (dalej: VAT), jak również jako podatnik VAT-UE. Głównym przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest produkcja urządzeń , elementów przemysłu i przeznaczonych do , a także naprawa i konserwacja maszyn oraz urządzeń elektronicznych i optycznych, jak również instalowanie maszyn i sprzętu oraz sprzedaż hurtowa urządzeń.

Duża część odbiorców towarów produkowanych przez Wnioskodawcę stanowią podmioty, które mają swoją siedzibę prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Państwa Członkowskiego innego niż terytorium kraju (dalej: Kontrahenci). Kontrahenci są zarejestrowani jako czynni podatnicy VAT-UE w krajach członkowskich Unii Europejskiej innych niż Polska.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00