Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 27.01.2020, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.14.2019.2.AA, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.14.2019.2.AA

Dochody z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP BOX).

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 7 listopada 2019 r. (data wpływu 7 listopada 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP BOX) jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 listopada 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek uzupełniony pismem z 3 stycznia 2020 r. (data wpływu 7 stycznia 2020 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP BOX).

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jako podmiot gospodarczy świadczy m.in. usługi oznaczone symbolem PKWiU 60.02.Z usługi informatyczne. W ramach działalności tworzy dedykowane oprogramowanie i narzędzia informatyczne wraz z późniejszym wsparciem użytkownika, przeznaczone m.in. dla projektantów, wykonawców oraz producentów w branży budowlanej. Oprogramowanie dystrybuowane jest w ramach licencji umożliwiających ich użytkowanie. Oprogramowanie ma charakter innowacyjny z uwagi na brak innych podobnych rozwiązań na rynku lokalnym, jak i w EU oraz podnosi konkurencyjność rodzimych przedsiębiorców w ramach wykorzystania technologii ().

Oprogramowanie powstaje z wykorzystaniem platformy (), która udostępnia otwarte () wraz z dostępnymi funkcjami umożliwiającymi budowę nowych narzędzi i funkcji oraz wprowadzenie automatyzacji przy procesach projektowych i wykonawczych. Opracowanie narzędzi, o których mowa wyżej, ma charakter prac rozwojowych, wymagających rozwijania istniejących funkcji, opracowania innych, nowych mających na celu usprawnienie działania oraz umożliwiające nowe działania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00