Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 20.12.2019, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.399.2019.2.IM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.399.2019.2.IM

Opodatkowanie dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 21 października 2019 r. (data wpływu 24 października 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box) jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 października 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek uzupełniony pismami z 5 grudnia 2019 r. (data wpływu 6 grudnia 2019 r.) oraz z 6 grudnia 2019 r. (data wpływu 10 grudnia 2019 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą związaną z rozwojem i wytwarzaniem oprogramowania. Działalność wiodąca określona jest kodem PKD 62.01.Z oznaczającym Działalność związaną z oprogramowaniem. W ramach prowadzonej działalności Wnioskodawca specjalizuje się w świadczeniu usług związanych z rozwojem platform odpowiedzialnych za przetwarzanie masywnych zbiorów danych.

Wnioskodawca w ramach świadczonych usług oferuje między innymi projektowanie i wykonanie platform informatycznych służących do przetwarzania masywnych zbiorów danych. Innym rodzajem oferowanych usług jest przebudowa istniejących platform pozwalająca na wydajne przetwarzanie danych.

W zależności od indywidualnej sytuacji usługobiorcy niezbędne jest zaprojektowanie platformy od podstaw bądź jej dogłębna przebudowa. Przebudowa ta może okazać się niezbędna, ponieważ istniejące platformy nie są w stanie wydajnie przetwarzać tak dużych zbiorów danych zgodnie z wymaganiami usługobiorcy. W ramach rozwoju, przebudowy i ulepszania platform Wnioskodawca przeprowadza szereg eksperymentów związanych z doborem technologii umożliwiających rozwiązanie napotkanych problemów technicznych. Wytworzone oprogramowanie jest dziełem, które charakteryzuje się wysoką niepowtarzalnością. Jest ono przystosowane do jasno określonych wymagań usługobiorcy i realizuje specyficzne cele określone przez usługobiorcę z zachowaniem najwyższych standardów jakości wytwarzania oprogramowania ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa przetwarzania danych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00