Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 02.12.2019, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.535.2019.1.MK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.535.2019.1.MK

Obowiązki płatnika - zwolnienie z opodatkowania ryczałtów za nocleg wypłacanych kierowcom z tytułu podróży.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 1 października 2019 r. (data wpływu 2 października 2019 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z wypłatą dla pracowników ryczałtu za noclegi z tytułu podróży służbowej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 października 2019 r. wpłynął do Organu podatkowego ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z wypłatą dla pracowników ryczałtu za noclegi z tytułu podróży służbowej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka Akcyjna (zwana dalej: Spółką) prowadzi działalność gospodarczą w zakresie produkcji oraz krajowego i międzynarodowego transportu samochodowego. Spółka na podstawie umowy o pracę zatrudnia kierowców wykonujących przewozy krajowe i międzynarodowe. Jako miejsce wykonywania pracy kierowcy w umowie o pracę wskazany jest teren Spółki w lub w .

Przewożone są głównie produkty Wnioskodawcy. W przypadku transportów zarówno międzynarodowych, jak i krajowych, kierowcy odpoczywają (nocują) w trasie korzystając z miejsca do spania, które znajduje się w kabinie kierowcy. Kierowcy dostosowują swój czas pracy i odpoczynku do przepisów zawartych w ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o czasie pracy kierowców (Dz. U. z 2012 r., poz. 1155, z późn. zm.).

Spółka jest stroną Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników S.A., w którym art. 45 postanawia, że Pracownikowi przysługuje należność na pokrycie kosztów podróży służbowej, które wypłaca się stosując odpowiednio przepisy określone w Kodeksie Pracy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00