Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.10.2019, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.537.2019.1.MG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.537.2019.1.MG

uznanie sprzedaży restauracji za sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa, a w konsekwencji niepodleganie ustawie VAT ww. sprzedaży i brak konieczności udokumentowania fakturą tej sprzedaży

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 16 sierpnia 2019 r. (data wpływu 5 września 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania sprzedaży restauracji za sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa, a w konsekwencji niepodlegania ustawie VAT ww. sprzedaży i braku konieczności udokumentowania fakturą tej sprzedaży jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 września 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania sprzedaży restauracji za sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa, a w konsekwencji niepodlegania ustawie VAT ww. sprzedaży i braku konieczności udokumentowania fakturą tej sprzedaży.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka jest podatnikiem VAT czynnym, który prowadzi działalność gospodarczą usługi gastronomiczne - restauracje szybkiej obsługi. W dniu 14 sierpnia 2018 r. Spółka dokonała sprzedaży - przeniesienia własności - jednej restauracji, którą Spółka prowadzi w ramach posiadanej umowy franczyzy.

Restauracja ta jest zlokalizowana w jednej z galerii handlowych. Działa w lokalu wynajmowanym i są w niej wszystkie niezbędne środki trwałe i wyposażenie umożliwiające pracę restauracji. W lokalu Spółka dokonała na własny koszt remontu oraz modernizacji pod tę restaurację.

W ramach umowy sprzedaży jako przedmiot sprzedaży określono gotowe do pracy przedsiębiorstwo restauracji. W szczególności wskazano, że przedmiotem sprzedaży były wszelkie rzeczy ruchome stanowiące elementy środków trwałych i wyposażenia wykorzystywanego w ramach tej restauracji a na nabywcę przechodzą wszelkie trwające stosunki pracy z osobami tam zatrudnionymi, wszelkie prawa i obowiązki wynikające z umów zawartych: umowy franczyzowej, umów leasingu oraz umów licencji, wszelkie prawa i obowiązki wynikające z rejestracji wykorzystywanych w ramach przedsiębiorstwa domen internetowych, wszelkie prawa do profili (kont) w mediach społecznościowych, w szczególności na portalu społecznościowym , w tym wszelkie prawa majątkowe, prawa autorskie do publikowanych treści w ramach tych profili, wszelkie inne wierzytelności i zobowiązania pieniężne oraz niepieniężne dotyczące składników materialnych i niematerialnych przypisanych do tej restauracji, w tym także - choć nie wyłącznie - stosunków prawnych pomiędzy sprzedającą a podmiotami świadczącymi na podstawie umów cywilnoprawnych usługi dotyczące przedsiębiorstwa restauracji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00