Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 22.05.2019, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.158.2019.1.BO, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.158.2019.1.BO

Możliwość ujęcia w remanencie początkowym otrzymanych w drodze darowizny towarów handlowych, Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości otrzymanych w drodze darowizny towarów handlowych.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 22 marca 2019 r. (data wpływu 27 marca 2019 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie:

  • możliwości ujęcia w remanencie początkowym otrzymanych w drodze darowizny towarów handlowych jest prawidłowe,
  • możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości otrzymanych w drodze darowizny towarów handlowych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 marca 2019 r. do tutejszego Organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Ojciec Wnioskodawcy prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą (przeważające PKD 47.11.Z - Sprzedaż detaliczna prowadzona w niewyspecjalizowanych sklepach z przewagą żywności, napojów i wyrobów tytoniowych). Wnioskodawca jest przedsiębiorcą prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą w podobnym zakresie. Wnioskodawca otrzymał w darowiźnie od swojego ojca przedsiębiorstwo, włącznie z wszelkimi środkami trwałymi oraz towarami handlowymi. Przekazanie przedsiębiorstwa odbyło się w formie aktu notarialnego i nie obejmowało żadnych wyłączeń ze składników majątku darowanej firmy.

W związku z powyższym opisem zadano następujące pytanie:

Czy w sytuacji opisanej powyżej, otrzymane w ramach darowizny towary, Wnioskodawca może ująć w remanencie początkowym i zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00