Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29.03.2019, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.11.2019.1.NL, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.11.2019.1.NL

ustalenie, w jakim momencie Wnioskodawca może zaliczyć w koszty uzyskania przychodu wydatki poniesione na wytworzenie opisanego w stanie faktycznym programu oraz stworzenie aktualizacji tego programu

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 03 stycznia 2019 r. (data wpływu 04 stycznia 2019 r.), uzupełnionym 26 marca 2019 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, w jakim momencie Wnioskodawca może zaliczyć w koszty uzyskania przychodu wydatki poniesione na wytworzenie opisanego w stanie faktycznym programu stworzenie aktualizacji tego programu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 04 stycznia 2019 r. do Organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, w jakim momencie Wnioskodawca może zaliczyć w koszty uzyskania przychodu wydatki poniesione na wytworzenie opisanego w stanie faktycznym programu oraz stworzenie aktualizacji tego programu.

Wniosek powyższy nie spełniał wymogów formalnych, dlatego też pismem z 12 marca 2019 r., Znak: 0111-KDIB1-1.4010.11.2019.1.NL, wezwano do jego uzupełnienia, co też nastąpiło 26 marca 2019 r.

We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej zajmuje się sprzedażą:

  • preparatów dezynfekujących i myjących oraz sprzętu do utrzymania higieny,
  • materiałów eksploatacyjnych stosowanych w procesach sterylizacji,
  • urządzeń służących do mycia, dezynfekcji oraz sterylizacji,
  • materiałów i narzędzi stomatologicznych.

Wnioskodawca, wykorzystując wiedzę z różnych dziedzin nauki, w chwili obecnej prowadzi prace zmierzające do wprowadzenia nowych, innowacyjnych rozwiązań w swojej ofercie, tj. stworzenia programu informatycznego (dalej: Program, Aplikacja), który umożliwi kontrolę poziomu higieny w placówkach medycznych np. w szpitalach. Głównym celem Spółki jest stworzenie programu, który przyczyni się do podniesienia świadomości higienicznej wśród personelu medycznego oraz umożliwi identyfikację kluczowych obszarów, wymagających wdrożenia działań naprawczych. Aplikacja składa się z trzech niezależnych modułów:

    close POTRZEBUJESZ POMOCY?
    Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00