Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.02.2019, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.79.2019.1.JG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.79.2019.1.JG

prawa do zwiększenia kwoty podatku naliczonego o zryczałtowany zwrot podatku

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 15 lutego 2019 r. (data wpływu 20 lutego 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zwiększenia kwoty podatku naliczonego o zryczałtowany zwrot podatku jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 lutego 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zwiększenia kwoty podatku naliczonego o zryczałtowany zwrot podatku.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca, Spółka jest czynnym podatnikiem VAT. Spółka prowadzi działalność gospodarczą w zakresie przetwarzania, konserwowania, produkowania i sprzedawania wyrobów mięsnych.
Spółka nabywa towary - żywiec wieprzowy i wołowy, który jest następnie wykorzystywany do czynności opodatkowanych - produkcji i sprzedaży wyrobów mięsnych.

Sprzedawcami żywca w znacznej ilości są rolnicy ryczałtowi, z którymi spółka posiada podpisane umowy o dostawę produktów rolnych, oraz umowy w zakresie wydłużenia terminu płatności za dostarczony towar. Termin zapłaty zazwyczaj stosowany we wskazanych umowach to 21 dni.

Skup surowca w Spółce odbywa się w sposób cykliczny. W określone dni tygodnia kierowcy Spółki odbierają żywiec bezpośrednio od rolników w skupach położonych w znacznej odległości od siedziby Spółki, natomiast żywiec pochodzący z okolicznych gospodarstw przywożony jest przez rolników do siedziby Spółki i tam odbierany.

W następnym etapie dokonywana jest weryfikacja surowca pod względem jakościowym i jego zafakturowanie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00