Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 31.07.2018, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.106.2018.1.MPU, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.106.2018.1.MPU

Konfekcjonowanie alkoholu etylowego i obowiązki z tym związane.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 800 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 26 kwietnia 2018 r. (data wpływu 14 maja 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie podlegania podatkowi akcyzowemu usługi polegającej na konfekcjonowaniu wyrobu akcyzowego jest:

  • prawidłowe w zakresie rozlewu (rozcieńczania i rozlewu) alkoholu etylowego poza składem podatkowym;
  • nieprawidłowe w zakresie braku obowiązku rejestracji i składani deklaracji podatkowych;
  • prawidłowe w zakresie obowiązku oznaczenia opakowań znakami akcyzy;
  • nieprawidłowe w zakresie rozpoznania nadpłaty;
  • prawidłowe w braku obowiązku ustalenia norm ubytków i norm zużycia wyrobów akcyzowych
  • prawidłowe w zakresie obowiązku prowadzenie ksiąg kontroli dla alkoholu o mocy mniejszej niż 80% obj. i braku obowiązku prowadzenia ksiąg kontroli dla alkoholu o mocy wyższej niż 80% obj.;
  • nieprawidłowe w zakresie braku obowiązku prowadzenia innych ewidencji.

UZASADNIENIE

W dniu 14 maja 2018 r wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie podlegania podatkowi akcyzowemu usługi polegającej na konfekcjonowaniu wyrobu akcyzowego.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca (dalej jako ,,Spółka lub ,,Wnioskodawca) jest polskim producentem leków, suplementów diety oraz preparatów na rynek apteczny i poza apteczny. Wnioskodawca jest podatnikiem podatku VAT. Nie posiada składu podatkowego.

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka zamierza dokonywać rozlewu alkoholu etylowego z większych do mniejszych opakowań czyli realizować tzw. konfekcjonowanie.

Spółka zamierza nabywać alkohol etylowy nieskażony (dalej surowiec) w celu przepakowania na surowiec farmaceutyczny. Kupowany będzie etanol o mocy 96% (pozycja CN 2207). Alkohol taki będzie przez Spółkę umieszczany w pojemnikach o pojemności 250 gramów (możliwe są również opakowania: 100 g, 400 g, 500 g, i 800 g). Część surowca pozostanie w niezmienionej postaci (stężenie 96%), część natomiast zostanie rozcieńczona do mocy 70%. Przewidywane jest, że zakup dokonany będzie na podstawie faktury VAT, a cena tego alkoholu będzie powiększona o wartość podatku akcyzowego, zapłaconego i rozliczonego przez dostawcę Spółki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00