Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 20.06.2018, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.134.2018.2.IG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.134.2018.2.IG

W analizowanym przypadku świadczenia Wnioskodawcy polegające na dostawie, montażu i uruchomieniu agregatu prądotwórczego wraz z instalacjami będą stanowić świadczenie kompleksowe, które powinno być rozliczone z zastosowaniem zasad właściwych dla dostawy towarów. Zatem rozliczenie podatku dla przedmiotowego świadczenia nie powinno nastąpić z zastosowaniem mechanizmu odwrotnego obciążenia lecz na zasadach ogólnych. Tym samym Wnioskodawca na fakturach dokumentujących wskazane świadczenie kompleksowe powinien wykazać podatek VAT.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 22 lutego 2018 r. (data wpływu 7 marca 2018 r.), uzupełnionym w dniu 4 czerwca 2018 r. (data wpływu 6 czerwca 2018 r.), w odpowiedzi na wezwanie Organu z dnia 22 maja 2018 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania realizowanego świadczenia na zasadach mechanizmu odwrotnego obciążenia jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 marca 2018 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania realizowanego świadczenia na zasadach mechanizmu odwrotnego obciążenia. Wniosek został uzupełniony w dniu 4 czerwca 2018 r., w odpowiedzi na wezwanie z dnia 22 maja 2018 r. do uzupełnienia wniosku otrzymane przez Wnioskodawcę w dniu 28 maja 2018 r.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

H. jest zarejestrowanym podatnikiem czynnym podatku od towarów i usług (dalej Spółka lub Wykonawca). Spółka zamierza zawrzeć z B umowę, której przedmiotem ma być dostawa z montażem agregatu prądotwórczego. Umowa opiera się na wzorcu umownym stosowanym przez B (dalej także Zamawiający"). Zgodnie z nazwą umowy, ma ona być umową nr... o wykonanie robót budowlano - montażowych" (dalej Umowa). Oprócz umowy treść stosunku prawnego kształtować mają warunki ogólne. W preambule Umowy wskazano, że: Zamawiający (jako Generalny Wykonawca) podpisał w dniu 1 sierpnia 2017 roku z Inwestorem umowę na wykonanie zadania inwestycyjnego pod nazwą: The contruction of aircraft engine maintrance repair and overhaul. Wykonawca posiada kwalifikacje, uprawnienia, doświadczenie oraz wiedzę niezbędne do wykonania zleconych mu robót, jak również wystarczające zaplecze sprzętu, maszyn i materiałów oraz potencjał finansowy niezbędny do należytej realizacji Umowy i jej zakończenia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00