Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 27.04.2018, sygn. 0114-KDIP4.4012.134.2018.1.BS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4.4012.134.2018.1.BS

Rabaty pośrednie

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r. poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 23 lutego 2018 r. (data wpływu 7 marca 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa i terminu do obniżenia podstawy opodatkowania i podatku należnego w związku z wypłatą świadczeń pieniężnych w ramach akcji promocyjnej oraz sposobu dokumentowania ww. świadczeń pieniężnych wypłacanych Klientom jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 marca 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa i terminu do obniżenia podstawy opodatkowania i podatku należnego w związku z wypłatą świadczeń pieniężnych w ramach akcji promocyjnej oraz sposobu dokumentowania ww. świadczeń pieniężnych wypłacanych Klientom.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca Sp. z o.o. (dalej Spółka) jest zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług VAT czynnym. Głównym przedmiotem działalności Spółki jest sprzedaż pojazdów, akcesoriów oraz usług serwisowych.

W celu zwiększenia obrotów opodatkowanych podatkiem od towarów i usług z tytułu sprzedaży pojazdów, Spółka rozważa wprowadzenie akcji promocyjnej adresowanej do podmiotów, którzy kupują od Spółki większą ilość samochodów (np. firm świadczących usługi wynajmu pojazdów dokonujących zakupów flotowych, firm świadczących usługi leasingowe). Ponieważ nie zawsze zakup pojazdu finansowany jest ze środków własnych nabywcy często korzysta on z usług leasingu Spółka rozważa przyznanie klientowi świadczenia pieniężnego z tytułu skorzystania z jej oferty, w wysokości określonej procentowo ceny sprzedanych przez Spółkę pojazdów, niezależnie od formy finansowania i podstawy korzystania z pojazdu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00