Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29.03.2018, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.1.2018.1.MK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.1.2018.1.MK

Zwolnienie z akcyzy alkoholu etylowego

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2017 r., poz. 201 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 22 grudnia 2017 r. (data wpływu 2 stycznia 2018 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia z akcyzy alkoholu etylowego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 stycznia 2018 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia z akcyzy alkoholu etylowego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

C. sp. z o.o. (dalej: C. lub Spółka) prowadzi działalność w zakresie produkcji szerokiej gamy kosmetyków, dezodorantów, odświeżaczy powietrza, repelentów, etc. C. nie produkuje ich jednak pod własną marką, lecz na zlecenie największych producentów kosmetyków i artykułów chemii gospodarczej na świecie.

Spółka jest podmiotem prowadzącym skład podatkowy i zużywa do produkcji wyrobów alkohol etylowy skażony zgodnie z rozporządzeniem w sprawie dokumentu dostawy, korzystając przy tym ze zwolnienia, o którym mowa w art. 32 ust. 4 pkt 2 ustawy akcyzowej.

Dotychczasowo wszystkie etapy procesu produkcji wyrobów, począwszy od jego początkowych faz do ostatecznego wyprodukowania finalnego produktu miały miejsce w zakładzie C. Spółka rozważa jednak uruchomienie produkcji produktów aktywnych (dalej: produkt aktywny), które będzie wytwarzał na zlecenie kontrahentów, będących co do zasady dużymi międzynarodowymi koncernami kosmetycznymi, w celu wykorzystania produktów aktywnych do produkcji artykułów gospodarstwa domowego. Produkcja produktów aktywnych w C. jest zatem pierwszą i zasadniczą fazą procesu produkcji artykułów gospodarstwa domowego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00