Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 11.01.2018, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.369.2017.1.ACZ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.369.2017.1.ACZ

Kwalifikacja napiwków do źródła przychodów

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z dnia 16 listopada 2017 r. (data wpływu 20 listopada 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kwalifikacji napiwków do źródła przychodów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 listopada 2017 r. wpłynął do Organu podatkowego ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kwalifikacji napiwków do źródła przychodów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Od czerwca 2014 r. do lipca 2017 r. Wnioskodawczyni była zatrudniona w kasynie gry na stanowisku krupiera. Oprócz wynagrodzenia za pracę Wnioskodawczyni otrzymywała również napiwki od klientów kasyna. Napiwki te (żetony lub/i pieniądze) były umieszczane w indywidualnych pudełkach (tzw. tip-boxach), które były podpisane imieniem danego pracownika. Codziennie, na koniec pracy, każdy pracownik rozliczany był z uzbieranych w tip-boxie napiwków. Tip-boxy były otwierane w kasie przy obecności pracownika kasy, a następnie była przeliczana wartość napiwków i wymiana ich na gotówkę. Dokonywano również potrąceń z uzbieranych sum na zaliczkę na podatek dochodowy oraz na składki ubezpieczeń społecznych (ZUS). Cała procedura była zapisywana w tzw. rejestrze napiwków, który to pracodawca ma obowiązek prowadzić na mocy rozporządzenia Ministra Finansów. Odbiór już rozliczonych pieniędzy kwituje się własnoręcznym podpisem. Z napiwków, które otrzymywali pracownicy, nie była tworzona wspólna pula. Każdy pracownik indywidualnie, po każdej zakończonej przez siebie zmianie, z uzbieranych napiwków otrzymywał pomniejszoną ich wartość o zaliczkę na podatek dochodowy i składki ZUS. Tip-boxy, do których wrzucano żetony, stanowiły własność spółki, czyli kasyna gry.

W związku z powyższym opisem zadano następujące pytanie:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00