Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 23.06.2017, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.90.2017.1.AM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.90.2017.1.AM

Jeżeli w istocie Wnioskodawczyni nie zawrze umowy dzierżawy nieruchomości w warunkach prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej, to przychody uzyskiwane z dzierżawy ww. nieruchomości należy zakwalifikować do źródła przychodu określonego w art. 10 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych jako dzierżawa nieruchomości. W takim przypadku Wnioskodawczyni może korzystać z opodatkowania uzyskiwanych z tytułu dzierżawy nieruchomości w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w wysokości 8,5% uzyskanych przychodów.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 18 kwietnia 2017 r. (data wpływu 24 kwietnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej:

  • podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie w zakresie skutków podatkowych przekazania na rzecz Wnioskodawcy składników majątkowych w związku z wystąpieniem ze spółki osobowej - jest prawidłowe,
  • możliwości opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym przychodów z dzierżawy - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 kwietnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych przekazania na rzecz Wnioskodawcy składników majątkowych w związku z wystąpieniem ze spółki osobowej oraz możliwości opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym przychodów z dzierżawy.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawczyni jest wspólnikiem spółki jawnej (dalej jako Spółka), której przedmiotem działalności jest produkcja wyrobów piekarniczych i cukierniczych. Spółka została założona w 2002 r. Tytułem wkładu do Spółki Wnioskodawczyni wniosła m.in. grunty i budynki, na których obecnie jest realizowana wyżej wymieniona działalność. Podobnie druga ze wspólniczek wniosła na poczet Spółki należące do niej grunty. Na wniesionych gruntach Spółka rozbudowywała zakład produkcyjny oraz budynki biurowe. Nieruchomości te służą do prowadzenia działalności gospodarczej Spółki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00