Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 12.12.2016, sygn. 0461-ITPB1.4511.800.2016.1.DP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. 0461-ITPB1.4511.800.2016.1.DP

Jak ustalić dla Wnioskodawcy w związku z jego wyjściem ze SJ wartość jego przychodu do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, z tytułu otrzymania przez niego w rozliczeniu ustalonej sumy pieniężnej?Jak ustalić dla Wnioskodawcy wartość kosztu podatkowego dla przychodu podatkowego, o którym mowa w pytaniu 1?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 5 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 23 września 2016 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wystąpienia wspólnika ze spółki jawnej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 września 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych wystąpienia wspólnika ze spółki jawnej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca od dłuższego czasu uzyskuje przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej. W 2011 r. wniósł zorganizowaną część przedsiębiorstwa (zwaną dalej ZCP) wchodzącą w skład jego przedsiębiorstwa, jako osoby prowadzącej samodzielną pozarolniczą działalność gospodarczą, do istniejącej spółki jawnej, zwanej dalej SJ. To wniesienie nastąpiło w formie aktu notarialnego. Tak więc poprzez SJ kontynuował swoją pozarolniczą działalność gospodarczą w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. To, że przedmiot wkładu był zorganizowaną częścią przedsiębiorstwa znalazło wyraz w otrzymanych na tę okoliczność przez Wnioskodawcę interpretacjach indywidualnych (przykładowo interpretacja z dnia 4 października 2010 r. o sygnaturze XXX wydana przez Dyrektora Izby Skarbowej w Bydgoszczy).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00