Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 20.05.2015, sygn. IPTPP2/4512-178/15-2/JS, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/4512-178/15-2/JS

wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT transakcji aportu do Spółki Celowej zespołu składników majątkowych

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 9 marca 2015 r. (data wpływu 23 marca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT transakcji aportu do Spółki Celowej zespołu składników majątkowych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 marca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT transakcji aportu do Spółki Celowej zespołu składników majątkowych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka Sp. z o.o. (Wnioskodawca) zajmuje się badaniami naukowymi i pracami rozwojowymi w zakresie biotechnologii. Podstawą działalności jest odczytywanie i interpretacja informacji zawartych w ludzkim genomie oraz popularyzacja wiedzy i danych naukowych dotyczących predyspozycji zapisanych w genach. Spółka opracowuje również nowe technologie molekularne przydatne do analiz DNA mikroorganizmów, roślin i zwierząt.

Spółka dokonała reorganizacji wewnętrznej struktury organizacyjnej poprzez wyodrębnienie działu działu analiz i badań nad DNA mikroorganizmów, roślin i zwierząt, który w przyszłości zamierza przenieść do nowo utworzonej Spółki Celowej. Po przeniesieniu działalności w zakresie badań nad DNA mikroorganizmów, roślin i zwierząt, Wnioskodawca skupi się na badaniach w zakresie DNA człowieka. Aktualnie działalność , czyli działu badań nad DNA mikroorganizmów, roślin i zwierząt stanowi w ramach struktury Wnioskodawcy odrębną działalność. W szczególności, działalność działu jest wyodrębniona w strukturze w sposób organizacyjny, finansowy i funkcjonalny.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00