Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 05.01.2015, sygn. ILPB2/436-281/14-2/MK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu

Konwersja dopłat na kapitał zakładowy.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Sp. z o.o., przedstawione we wniosku z dnia 2 października 2014 r. (data wpływu 6 października 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych podwyższenia kapitału zakładowego przez konwersję wniesionych w latach 2002-2010 dopłat na udziały jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 października 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od czynności od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych podwyższenia kapitału zakładowego przez konwersję wniesionych w latach 2002-2010 dopłat na udziały.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka rozważa podwyższenie swojego kapitału zakładowego. Podwyższenie kapitału zakładowego Spółki ma w założeniu podnieść jej wiarygodność w oczach kontrahentów, co powinno pozytywnie wpłynąć na jej działalność gospodarczą bowiem umożliwi Spółce negocjowanie korzystniejszych warunków kontraktów co powinno spowodować wzrost jej efektywności, a przez to pośrednio przyczynić się do wzrostu osiąganych przychodów.

Podwyższenie kapitału zakładowego nastąpi poprzez konwersję dopłat, jakie zostały wniesione przez wspólników spółki na przestrzeni lat 2002-2010. Dopłaty jakie były wnoszone przez wspólników spółki podlegały opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych (Spółka składała stosowne deklaracje i płaciła wykazany w nich podatek).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00