Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24.09.2014, sygn. IPPP3/443-596/14-2/KT, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-596/14-2/KT

w zakresie uznania dostawy towarów za eksport pośredni, udokumentowania tej transakcji oraz określenia momentu powstania obowiązku podatkowego i właściwej stawki podatku

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2007 r. nr 112, poz. 770, z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 11 czerwca 2014 r. (data wpływu 25 czerwca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania dostawy towarów za eksport pośredni, udokumentowania tej transakcji oraz określenia momentu powstania obowiązku podatkowego i właściwej stawki podatku - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 czerwca 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania dostawy towarów za eksport pośredni, udokumentowania tej transakcji oraz określenia momentu powstania obowiązku podatkowego i właściwej stawki podatku.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Spółka sprzedaje towar kontrahentowi zagranicznemu posiadającemu siedzibę poza terytorium kraju (kontrahentowi litewskiemu X posiadającemu aktywny numer identyfikacji podatkowej do transakcji wewnątrzwspólnotowych), który nie wywozi towaru na teren wspólnoty Unii Europejskiej inny niż kraj, lecz wywozi bezpośrednio na granicę polsko-białoruską, gdzie kontrahent litewski X poddaje towar odprawie celnej. Wywóz towaru przez kontrahenta litewskiego X odbywa się na zasadzie ex works (przekazanie ryzyka za towar w momencie wydania towaru kupującemu na terenie magazynu sprzedawcy). Przekazanie ryzyka za towar nastąpiło w miesiącu marcu 2014 r. Dokument celny potwierdzający wyprowadzenie towaru poza Unię Europejską (komunikat IE 599) wpłynął do Spółki po dniu złożenia deklaracji VAT-7 za marzec 2014 roku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00