Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 07.08.2014, sygn. IPPP3/443-474/14-2/LK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-474/14-2/LK

posiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749, z późn. zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 maja 2014 r. (data wpływu 22 maja 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie posiadania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22 maja 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie posiadania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) jest podmiotem z siedzibą w Luksemburgu, prowadzącym działalność m.in. w zakresie udzielania pożyczek, świadczenia usług zarządczych, wynajmu sprzętu IT i oprogramowania, a także leasingu maszyn przeznaczonych do produkcji części samochodowych. Wnioskodawca jest spółką holdingową będącą podmiotem kontrolującym spółki z grupy C., a beneficjentami wszelkich usług świadczonych przez Spółkę są właśnie podmioty należące do grupy C. Ze względu na specyfikę działalności Spółki, zatrudnia ona jedynie 5 pracowników umysłowych (wszyscy pracują w siedzibie Spółki w Luksemburgu).

Spółka ma zamiar zawrzeć umowę leasingu z polską Spółką z grupy - C. Sp. z o.o. (dalej: Leasngobiorca). Na podstawie umowy leasingu, Wnioskodawca ma oddać w leasing maszyny przeznaczone do produkcji części samochodowych. Przykładowo dotyczyć to będzie zgrzewarki, stanowiska do montażu pomp i uszczelek, systemu do przedmuchiwania zbiorników (odkurzacz), czy też stanowiska do 100% kontroli szczelności (dalej: Maszyny). Dla celów podatku VAT, leasing pomiędzy Spółką a Leasingobiorcą traktowany będzie jako świadczenie usług.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00