Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 09.04.2014, sygn. IPPP1/443-165/14-3/MP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-165/14-3/MP

ustalenie podstawy opodatkowania przewłaszczonej nieruchomości;

NTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U.z 2007 r. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 30 stycznia 2014 r. (data wpływu 13 lutego 2014 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania przewłaszczonej nieruchomości - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 lutego 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania przewłaszczonej nieruchomości.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe :

Wnioskodawca prowadzi działalność w formie Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Wnioskodawca posiada zobowiązanie do kontrahenta. Wnioskodawca zabezpieczył Wierzycielowi spłatę zobowiązań przewłaszczeniem nieruchomości, jednakże pozostaje w jej posiadaniu i czerpie z niej pożytki. Ewentualne wydanie nieruchomości w posiadanie Wierzycielowi nastąpi wyłącznie w przypadku, gdy Wnioskodawca nie dokonałby spłaty długu w określonym terminie, który przypada na 2013 rok.

Obecnie Spółka nie ma mocnej pozycji finansowej i w przypadku niepozyskania dodatkowego zewnętrznego finansowania, być może dojdzie do wydania Wierzycielowi nieruchomości z uwagi na brak możliwości zapłacenia długu. W przyjmowanym planie ekonomiczno-finansowym Wnioskodawca musi jednak uwzględnić każdy wariant i przygotować się na ewentualne koszty skutków podatkowych, jakie takie wydanie nieruchomości ze sobą przyniesie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00