Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 31.01.2014, sygn. IPPP3/443-1025/13-2/KC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-1025/13-2/KC

w zakresie ustalenia właściwego momentu powstania obowiązku podatkowego dla świadczonych usług budowlanych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. 2012r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 5 listopada 2013r. (data wpływu 12 listopada 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia właściwego momentu powstania obowiązku podatkowego dla świadczonych usług budowlanych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 listopada 2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia właściwego momentu powstania obowiązku podatkowego dla świadczonych usług budowlanych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka S.A. jest przedsiębiorstwem, którego podstawowym przedmiotem działalności jest sprzedaż i dystrybucja energii elektrycznej, sprzedaż oleju napędowego, świadczenie usług elektroenergetycznych oraz usług budowlanych.

Spółka jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem od towarów i usług, prowadzącym działalność między innymi w zakresie robót budowlanych. W ramach prowadzonej działalności, Spółka realizuje samodzielnie lub przy pomocy innych podmiotów (dalej: Podwykonawców) kompleksowe modernizacje sieci trakcyjnych na odcinkach od kilku do kilkudziesięciu kilometrów.

Spółka wykonuje wskazane powyżej prace przy wykorzystaniu własnego sprzętu technicznego lub sprzętu technicznego posiadanego na podstawie umowy leasingu, najmu, dzierżawy lub umowy o podobnym charakterze. Spółka wykonuje prace wykorzystując nabyte bezpośrednio u producentów lub innych podmiotów trzecich materiały, w szczególności takich jak osprzęt sieci trakcyjnej, konstrukcje wsporcze oraz gotowe fundamenty. Współpracujący ze Spółką Podwykonawcy wykonują swój zakres prac, wykorzystując nabyte materiały, mogą jednak wystąpić przypadki, gdy Podwykonawca będzie producentem materiałów lub urządzeń, które będzie wykorzystywał w wykonanych przez siebie pracach. Mogą również wystąpić przypadki, w których część wykorzystywanych przez Spółkę w pracach modernizacji sieci elementów osprzętu sieci trakcyjnej wytwarzana jest przez Spółkę. Dotyczy to w szczególności materiałów w rodzaju ramion odciągowych, ukośników, wsporników, uchwytów i konstrukcji wsporczych stalowych do zabudowy na fundamentach palowych. Spółka produkuje wskazane elementy, wykorzystując własne wyposażenie i zaplecze techniczne oraz z użyciem niezbędnych materiałów i komponentów, nabywanych od podmiotów trzecich.

W ramach modernizacji, tj. budowy lub przebudowy sieci trakcyjnej, na szlaku torowym oraz na stacjach kolejowych, Spółka wykonuje następujące grupy prac:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00