Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 18.11.2014, sygn. IBPP4/443-371/14/PK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/443-371/14/PK

Określenie transakcji jako wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012r. poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 13 sierpnia 2014r. (data wpływu 18 sierpnia 2014r.), o udzielenie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie określenia transakcji jako wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 sierpnia 2014r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie określenia transakcji jako wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.

We wniosku przedstawiono zdarzenie przyszłe oraz stan faktyczny:

Wnioskodawca (Spółka) jest producentem części samochodowych. Część wyprodukowanych towarów jest wywożona z Polski i sprzedawana zagranicznym odbiorcom. Niektóre części samochodowe przed wysłaniem ich do zagranicznych odbiorców są przekazywane podwykonawcom w celu wykonania na nich usług, np. w celu pomalowania tych części. W przypadku podwykonawców z innych państw członkowskich, po wykonaniu usług na terytorium kraju siedziby podwykonawcy (np. na terytorium Węgier) towary są z powrotem przemieszczane na terytorium Polski. Stąd też Spółka nie rozpoznaje przemieszczenia towarów na terytorium kraju państwa członkowskiego podwykonawcy oraz powrotnego przemieszczenia tych towarów na terytorium Polski, jako odpowiednio wewnątrzwspólnotowej dostawy i wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, zgodnie z art. 13 ust. 4 pkt 6 Ustawy o VAT. Dopiero przemieszczenie gotowych części samochodowych z Polski do nabywcy z innego państwa członkowskiego (np. Czech) traktowane jest jako wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00