Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 11.08.2014, sygn. ILPP2/443-492/14-4/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-492/14-4/JK

Podatek od towarów i usług w zakresie konieczności prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu specjalnego oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na zakup paliwa i napraw oraz zakupu części zamiennych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, przedstawione we wniosku z 24 kwietnia 2014 r. (data wpływu 30 kwietnia 2014 r.) uzupełnionym pismem z 31 lipca 2014 r. (data wpływu 4 sierpnia 2014 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie konieczności prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu specjalnego oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na zakup paliwa i napraw oraz zakupu części zamiennych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 kwietnia 2014 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie konieczności prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu specjalnego oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na zakup paliwa i napraw oraz zakupu części zamiennych. Wniosek uzupełniono 4 sierpnia 2014 r. o doprecyzowanie opisu sprawy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca podatnik jest właścicielem pojazdu Citroen rok produkcji 2001, oznaczonego w dowodzie rejestracyjnym Rodzaj pojazdu: Samochód Specjalny Przeznaczenie Inny, który w karcie pojazdu oznaczony jest jako samochód specjalny o liczbie miejsc 4, ładowność 512 kg, posiada deklarację zgodności, z którego wynika, iż pojazd został przystosowany do przewozu wartości pieniężnych. Samochód ten posiada 2 rzędy siedzeń, ale z racji swojej budowy wyłączone jest jego użytkowanie dla celów innych niż związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Dla pojazdu wydano wyciąg ze świadectwa homologacji Sp. z o.o., wyciąg ze świadectwa homologacji wydanego przez A Sp. z o.o.

Zgodnie z § 2 pkt 2) Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 marca 2014 r. w sprawie pojazdów samochodowych uznawanych za wykorzystywane wyłącznie do działalności gospodarczej podatnika (Dz.U. z 2011 r. Nr 177, poz. 407), za pojazdy samochodowe inne niż określone w art. 86a ust. 9 ustawy uznawane za wykorzystywane wyłącznie do działalności gospodarczej podatnika uznaje się pojazdy samochodowe będące pojazdami specjalnymi o przeznaczeniu: bankowóz wyłącznie typu A i B jeżeli mają jeden rząd siedzeń albo ich dopuszczalna masa całkowita jest większa niż 3 tony.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00