Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 04.03.2014, sygn. ILPP5/443-267/13-2/PG, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP5/443-267/13-2/PG

Zwolnienie od podatku VAT świadczonych usług szkoleniowych finansowanych w co najmniej 70% ze środków publicznych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki Akcyjnej przedstawione we wniosku sygnowanym datą 9 grudnia 2010 r. (data wpływu do Izby Skarbowej w Poznaniu 12 grudnia 2013 r., do Biura Krajowej Informacji Podatkowej w Lesznie 16 grudnia 2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług szkoleniowych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 grudnia 2013 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usług szkoleniowych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest producentem oprogramowania z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem, w tym m.in. systemu G. W ramach swojej działalności oprócz sprzedaży licencji do oprogramowania, usług wdrożeniowych świadczy również usługi szkoleniowe z zakresu obsługi swoich programów. Zainteresowany nie jest jednostką objętą systemem oświaty w rozumieniu przepisów o systemie oświaty oraz nie posiada zaświadczenia o wpisie do ewidencji szkół i placówek niepublicznych, a także nie uzyskał akredytacji w rozumieniu przepisów o systemie oświaty dotyczącej tych szkoleń.

Wnioskodawca bierze udział jako podwykonawca w projekcie G(), finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VIII Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki: Regionalne kadry gospodarki, Działania 8.1: Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie, Poddziałanie 8.1.1: Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw. Projekt adresowany jest do pracowników firm zrzeszonych w klastrze M. Oferta projektu obejmuje szkolenia zawodowe, bezpośrednio związane z branżą meblarską. Ich celem jest uaktualnienie lub pogłębienie wiedzy do efektywnej pracy oraz zapoznanie się z nowoczesnymi technologiami branżowymi.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00