Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 10.04.2014, sygn. ITPP2/443-25/14/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-25/14/AP

Wyłączenie z obrotu pobieranych opłat za egzaminy i patenty.
Zwolnienie od podatku szkoleń: żeglarskich, motorowodnych, na ratownika zawodowego i doskonalenia ratowników.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 30 grudnia 2013 r. (data wpływu 10 stycznia 2014 r.), uzupełnionym w dniu 7 marca 2014 r. (data wpływu), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia z obrotu pobieranych opłat za egzaminy i patenty oraz zwolnienia od podatku szkoleń żeglarskich, motorowodnych, na ratownika zawodowego i doskonalenia ratowników zawodowych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 stycznia 2014 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony w dniu 7 marca 2014 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia z obrotu pobieranych opłat za egzaminy i patenty oraz zwolnienia od podatku szkoleń żeglarskich, motorowodnych, na ratownika zawodowego i doskonalenia ratowników zawodowych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Prowadzi Pan szkolenia na uprawnienia zawodowe w żegludze śródlądowej, pozwalające zdawać egzamin między innymi na patent żeglarski, stermotorzysty żeglugi śródlądowej, czy dyplom bosmana żeglugi śródlądowej (ustawa z dnia 21 grudnia 2000 r. o żegludze śródlądowej) oraz szkolenia na uprawnienia do prowadzenia jachtów komercyjnych (ustawa z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie morskim). Są to szkolenia żeglarskie, motorowodne, szkolenia na ratownika wodnego, z zakresu doskonalenia ratowników zawodowych, szkolenia bojerowe. W zakres usług wchodzą również wszelkiego rodzaju szkolenia firmowe dotyczące zdobywania uprawnień do prowadzenia jednostek pływających i ratownictwa wodnego organizowane na zamówienia konkretnych firm. Pana działalność nastawiona jest na kształcenie wykwalifikowanych kadr do pracy w szeroko rozumianej branży sportu i turystyki wodnej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00